Zdroj: Freeimages.com

[quote]Děčínská firma Ryko, jedna z největších evropských opraven železničních vozů, loni zvýšila tržby meziročně o pět procent na 317 milionů korun. Firma v loňském roce investovala do nové opravárenské haly 60 milionů korun a přijala 25 nových zaměstnanců. ČTK to řekl mluvčí společnosti Martin Jonáš.[/quote]

Na růstu tržeb se podle ředitele společnosti Martina Vošty podílely hlavně práce s vyšší přidanou hodnotou, což byly mobilní opravy přímo v terénu, běžné opravy vozů a dvojkolí.

,,Posílili jsme také elektronizaci sběru dat o opravách, zrychlili servisní služby a postoupili v modernizaci a automatizaci našich technologií, čehož důkazem je nově otevřená opravárenská hala,“ uvedl Vošta.

V hale za 60 milionů korun může firma pracovat na dvanácti vagonech zároveň, kapacita tak vzrostla o 2000 vagonů ročně. Počet pracovníků se zvýšil o 25 na 265 lidí.

,,Chtěli bychom ještě navýšit počet zaměstnanců na zhruba 280. Nabíráme především technické pozice a výrobní dělníky. Mezi nimi převažují zámečníci a svářeči,“ uvedl Vošta.

Ryko opravuje nákladní vagony pro zákazníky ze třinácti zemí Evropy. Firma má pobočky v Mladé Boleslavi a Kralupech nad Vltavou.

Zdroj: ČTK

DPP