Před poměrně krátkým časem společnost Sealpac uvedla na trh nový udržitelný obalový systém FlatMap, který v porovnání se stávajícími obaly, díky svému materiálovému složení s vysokým podílem obnovitelných surovin, ušetří až 75 procent plastů! Tento obal nyní obdržel cenu v soutěži Swiss Packaging Award 2021 v kategorii “Convenience”

 

Nový balicí systém FlatMap se skládá z kartonové podložky, která je vyrobena z bělené, ev.  nebělené skládačkové lepenky a potažené tenkou ochrannou vrstvou, která zajišťuje stabilitu a také spolehlivou bariéru proti tuku, vlhkosti a kyslíku. Obal plně vyhovuje všem potravinářským požadavkům a právem se nově pyšní oceněním Swiss Packaging Award 2021. Pokud jde o kvalitu a inovace, švýcarský potravinářský průmysl je jedním z nejnáročnějších světových trhů, díky čemuž je tento úspěch ještě významnější!

Spotřebitelsky přívětivý obaly s benefity

Systém umístí nakrájené produkty na plochý kartonový nosič. Následně dojde k jejich uzavření v modifikované atmosféře. Uzavírací tenká krycí fólie zajišťuje nejenom bezpečnou ochranu produktu, ale zároveň i prodlužuje jeho trvanlivost. Jak ochranná vrstva, tak krycí fólie jsou na bázi polyolefinu, díky čemuž jsou plně recyklovatelné. Spotřebitelsky přívětivé otevírání obalu je zajištěno snadno uchopitelným odlupovacím poutkem.

Díky dokonale plochému designu obalu lze dosáhnout nové úrovně znovuuzavíratelnosti, která zajišťuje optimální čerstvost a snadné skladování v lednici. Kartonový nosič lze potisknout ve vysoké kvalitě z obou stran a nabízí dostatek prostoru pro branding a informace o produktu.

Úspora plastů a lepší recyklace

Ve srovnání s běžnými obaly využívanými pro balení v modifikované atmosféře lze díky novému systému ve spojení s materiálem s vyšším podílem obnovitelných zdrojů ušetřit až 75 procent plastu. Zároveň dochází i k usnadnění a zlepšení recyklace. Po dokončení výrobku se tenká vrstva snadno odstraní z kartonového nosiče pomocí odlupovací chlopně, aby bylo možné likvidovat jako plastový odpad spolu s krycí fólií. Kartonový nosič lze vyhodit samostatně jako papírový odpad.

Nový systém FlatMap vyvinula společnost Sealpac v úzké spolupráci se zavedenými partnery Van Genechten Packaging (karton) a Buergofol (vrstva a krycí fólie). V důsledku toho, je zaručena perfektní manipulace na plně automatizovaných linkách.

 

Zdroj : SYBA