DPP

FM Logistic jmenovala Olega Alkhamova generálním ředitelem pro Rusko. V dubnu 2021 bude jeho odpovědnost zahrnovat vedení ruského výkonného týmu s přímým dohledem nad 8 000 zaměstnanci, celkovým rozvojem podnikání a provozem v zemi. Oleg Alkhamov bude podávat zprávy Christophe Menivardovi, členovi výkonného výboru skupiny odpovědnému za východní Evropu (Rusko, Ukrajina, Rumunsko) a další strategické rozvojové projekty.

Oleg Alkhamov strávil většinu své kariéry v odvětví FMCG a maloobchodu, naposledy v Auchan Retail. Do francouzského maloobchodu nastoupil v roce 2008 a postupně zastával pozice finančního kontrolora, hlavního účetního, finančního kontrolora holdingů skupiny (2011–12) a finančního ředitele (2012–2015). V letech 2015 až 2017 byl Oleg výkonným ředitelem divize hypermarketů Auchan Retail v Rusku, poté se v roce 2017 připojil k ředitelství společnosti ve Francii jako ředitel výkonu skupiny.

Mezi jeho předchozí zkušenosti patří finanční pozice v Rusku ve francouzské potravinářské společnosti D’Aucy a Energoremont. Oleg Alkhamov vystudoval ekonomii na Ruské univerzitě přátelství lidí v Moskvě a získal titul MBA v rámci programu Mazars TheNextMBA.

Oleg Alkhamov je trojjazyčný v ruštině, francouzštině a angličtině.

„Znalost Olega z první ruky o výzvách, kterým čelí odvětví maloobchodu a spotřebního zboží, jeho výsledky v oblasti provozní excelence a jeho finanční prozíravost posílí naše služby zákazníkům v Rusku a naváže na vedoucí pozici vyvinutou společností FM Logistic,“ řekl Christophe Menivard, člen výkonného výboru.

„Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu FM Logistic v této klíčové době ve vývoji omnichannel retailu.“ Portfolio zákazníků této společnosti je působivé a její odhodlání hledat řešení pro udržitelnější dodavatelské řetězce je přesvědčivé, řekl Oleg Alkhamov, generální ředitel pro Rusko, FM Logistic. Mezi zákazníky FM Logistic v Rusku patří Obi, Haribo, Etam, Nespresso, Metro a mnoho renomovaných luxusních a kosmetických značek.

Zdroj : FM Logistic