Invoitix

[quote]Logistická společnost Gebrüder Weiss již čtvrtým rokem podporuje Českou asociaci paraplegiků – CZEPA a ani v době pandemické krize tomu nebylo jinak. „Uvědomujeme si, jak je poškození míchy závažné a jak komplikuje život samotným vozíčkářům, ale i jejich blízkým. Adaptace na postižení vyžaduje mnoho času a je velmi emocionálně i fyzicky náročná, proto podporujeme asociaci CZEPA, aby mohla i nadále stavět vozíčkáře na vlastní nohy. Bez pohybu, který je základem našeho oboru, bychom se jen těžko obešli a těm, kteří to štěstí neměli a pohyb pro ně není samozřejmostí jako pro nás, chceme pomáhat k lepšímu životu,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.  [/quote]

Česká asociace paraplegiků – CZEPA je nezisková organizace a realizace jejích projektů je závislá na finanční podpoře a sponzorských darech. Na svůj provoz si také vydělává provozem Hvězdných bazarů, kde zároveň zaměstnává paraplegiky, aby se opět začlenili do normálního života. Společnost Gebrüder Weiss se na podpoře asociace podílí hned na několika úrovních. Kromě finanční podpory také v loňském roce přispěla na dokončení druhého Hvězdného bazaru a pravidelně pro něj pořádá sbírku oblečení od zaměstnanců. Navíc pro Hvězdný bazar poskytuje své skladové prostory v Jenči, které CZEPA může zdarma využívat pro uskladnění například sezónního oblečení k prodeji.

„Současná situace nám ukázala, jak snadno se může svět obrátit vzhůru nohama a uvědomili jsme si paralelu s životem před a po poranění míchy, s tím rozdílem, že naše omezení a těžkosti jsou pouze dočasné. Právě proto se snažíme svou pomoc ještě zintenzivnit a angažovat se různými způsoby, aby se CZEPA mohla i nadále věnovat paraplegikům. V loňském roce například zaměstnala 26 handicapovaných lidí, 12 vozíčkářům dopomohla ke startovacímu nebo tréninkovému bydlení, poskytla odborné sociální poradenství 1 254 klientům a zaštiťuje 11 peer mentorů poskytujících pomoc lidem, kteří jsou na vozíku krátce. Bohužel, v současné době jsou vzhledem k vládním opatřením Hvězdné bazary zavřené, a i když prodávají online, potýkají se s výrazným poklesem prodejů. Proto jsme se rozhodli přispět finanční částkou na podporu tohoto smysluplného projektu s enviromentálním dopadem, aby zůstal zachován i do budoucna,“ říká Jan Kodada.

 

Zdroj  :GW

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP