V souladu s pozvolněným rozvolňováním opatření vůči COVID 19 postupují i organizátoři známého veletrhu Ipack Ima, který se bude konat na počátku letošního května v italském Milánu.

Nově se budou moci zúčastnit všech akcí a zároveň budou moci navštěvovat i hotely, restaurace a další prostředí, kde byl až do nedávna povinný zelený COVID pas, i lidé, kterým se současnými novými celoevropskými opatřeními skončí jeho platnost. To samé se týká i návštěvníků, kteří nemoc prodělali, ale uběhla od ní lhůta delší než 6 měsíců. U všech těchto návštěvníků se bude stačit prokázat negativním výsledkem testu.  Rozhodla o tom vláda v nedávných opatřeních shrnutých pro oblast zdravotnictví. Podrobnosti jsou na webových stránkách italského Ministerstva zdravotnictví, zejména ve výnosu zákona ze dne 4. února 2022 č. 5.

Řešení pro food i non food sektor

Veletrh Ipack Ima se bude konat 3. – 6. května na výstavišti Fiera Milano Rho. Z hlediska vystavovatelů půjde opět o komplexní nabídku jak pro potravinářský, tak i spotřební sektor. Zastoupení zde budou výrobci i dodavatelé z celého výrobního řetězce, tedy od zpracování až po balení, od designu po až inovativní materiály, od označování až po ukončení výroby, od automatizace až po digitalizaci.