Invoitix

Koncern Deutsche Bahn (DB) obdržel první potvrzující nabídky na prodej své logistické společnosti DB Schenker poté, co v březnu dostal první indikativní nabídky. Některé ze společností, které předložily nabídku, zahrnují DSV, Maersk a MSC. Navíc společnosti jako CVC Capital Partners a Carlyle Group potvrdily svou nabídku ve výši přibližně 14 miliard eur.

Příští týden by měl koncern DB definovat užší seznam možných kupců. Čtyři výše zmíněné nabídky nemusí být jediné. Zatím není například jasné, zda fond ADQ z Abú Dhabí, který svůj zájem projevil již loni v prosinci, předložil potvrzující nabídku.

Záměr prodeje společnosti DB Schenker byl oficiálně schválen v prosinci 2023. Do ledna 2024 projevilo zájem o koupi DB Schenker více než 20 firem projevilo. Zdá se, že lídrem zůstává dánský přepravní gigant DSV, který se spojil s francouzskou BNP Paribas a britsko-čínskou úvěrovou institucí HSBC. Nicméně i další dánský hegemon námořní dopravy, Maersk, potvrdil svůj zájem, ačkoliv zaujal „velmi opatrný přístup“.

Koncern DB očekává z prodeje DB Schenker více než 15 mld. eur.

Podrobnosti jsou zde a zde

Zdroj: ŽESNAD

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP