Střední škola logistická Dalovice po dvou letech v on-line podobě uspořádala ve dnech 11. – 13. října 2022 již 14. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2022. 

Letošního ročníku se zúčastnilo 20 soutěžních družstev po 3 žácích ze 12 škol. Do soutěže se přihlásili zástupci ze škol z Brna, Prahy, Liberce, Českých Budějovic, Olomouce, Opavy, Ostravy-Vítkovic, z Plzně a Ústí nad Labem.
Letošním tématem byla „udržitelnost“. Po kolečku standardních úkolů z ekonomiky, logiky, logistiky a spedice účastníci prezentovali činnosti, produkty či postupy své firmy, které měly ukázat, jak u nich probíhá implementace principů konceptu udržitelného rozvoje. Čtyři nejlepší týmy postoupily do finále, kde mohly naposledy zabojovat o celkové umístění v soutěži. V této části doplňovali otázky odborníci z praxe, předseda Svazu, spedice a logistiky ČR, Ing. Petr Rožek, Ph.D a rektor VŠ logistiky prof. Ing. Václav Cempírek, Ph.D., DBA.
Po napínavém finále je pořadí nejlepších následující: 1. místo Střední škola logistická Dalovice, tým A, 2. místo SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, tým B, 3. místo Střední škola technická a dopravní Česká Třebová, tým A.
Třetí den se soutěžní týmy zúčastnily exkurzí ve firmách KH Czechia a SKF Lubrication Systems CZ v Chodově, kde viděly logistické sklady a výrobny v praxi.
Velké poděkování patří partnerům školy, sponzorům, organizačnímu týmu, soutěžícím a jejich pedagogům.