Invoitix

[quote]Bez kvalitní logistické sítě se stavebnictví neobejde. Včasná přeprava materiálu ze skladu na stavbu, mezi vlastními pobočkami i sklady dodavatelů je pro dodržení termínů naprosto klíčová. Pokud se ale na svého přepravce či kurýra nemůže firma spolehnout, je nejvyšší čas jej vyměnit.[/quote]

Konzistence, stabilita a výhodné podmínky jsou hlavními důvody, proč se společnost Lindab podnikající v oblasti ventilací, střešních a fasádních řešení a montovaných ocelových hal rozhodla pro kurýrní společnost DER KURIER. „Hlavním impulzem pro změnu byla jednoduchost služby, úspora nákladů a zefektivnění procesů,“ vysvětluje Jan Kučera ze společnosti Lindab a dodává, že nejvíce oceňují službu Německo bez hranic, která vyhovuje jejich časté potřebě doručování zboží či materiálu k dalšímu zpracování nebo montáži.

Za hranicemi jako doma

Společnost Der Kurier se přepravě věnuje více než 14 let a stírání hranic mezi Českou republikou a Německem je pro ni jedním z primárních témat: „My sami státní hranice nevnímáme jako něco, co by mělo hýbat s cenou přepravy,“ vysvětluje podnikatelský záměr Přemysl Lukeš, výkonný ředitel dopravní společnosti DER KURIER, která nabízí službu Do Německa bez hranic. „Díky našim dlouholetým zkušenostem z obou trhů jsme se rozhodli přenést německé podmínky do českého prostředí. Naši zákazníci tak získávají konkurenční výhodu a kvalitní službu za rozumnou cenu v obou zemích,“ dodává Přemysl Lukeš.

Do druhého dne bez příplatků

Kurýrní přeprava mezi Českem a Německem je v současné době stále nastavena na dva až tři doručovací dny jako standardní služba za nižší cenu, případně si zákazníci mohou vybrat rychlejší – expresní – ale i výrazně dražší službu. Pro mnoho firem je rychlost a včasné doručení velmi důležitou součástí byznys plánu – chtějí svým zákazníkům nabídnout konkurenceschopné služby a podobné podmínky očekávají i od svých dodavatelů. „Naše priority při rozhodování o dodavateli služeb vycházejí z požadavků zákazníka. Nejčastěji se jedná o včasné dodání v kombinaci s příznivou cenou,“ říká Dagmar Daňková ze společnosti Lindab.

Změna, která nebolí

Obvykle platí, že čím větší firma, tím těžší pro ni změna dodavatele služeb je, ať už jsou z jakéhokoli oboru. S výraznou změnou se totiž mnohdy pojí strach z neznámého i riziko špatné volby, které může vést ke ztrátám finančním i důvěry zákazníků. V oblasti kurýrních služeb tomu není jinak, přičemž nabídka je na českém, potažmo evropském trhu opravdu velká a změny nemusejí být k lepšímu.

Jednou z oprávněných obav je pak samotný přechod na jiný systém a zaučení zaměstnanců. „Přechod na systém Der Kurier nám zabralo maximálně den. Vše je šikovně a velmi jednoduše udělané a nám stačilo jen zaučit naše zaměstnance v expedici,“ popisuje Jan Kučera ze společnosti Lindab. V online systému je navíc možné zkontrolovat i kdo a kdy zásilku převzal a ověřit fakturovanou cenu přepravy.

Překonat strach z neznámého a důvěřovat slovům o rychlosti a spolehlivosti nového dodavatele se společnosti Lindab vyplatilo. „Ze začátku jsme měli trochu nedůvěru v parametry služby, ale ukázalo se, že vše funguje v naprostém pořádku,“ připouští počáteční pochybnosti Jan Kučera ze společnosti Lindab. Celý systém je podobně jako ceník Der Kurier jednoduše nastaven tak, aby v něm byla na první pohled snadno dohledatelná cena za odpovídající váhu přepravovaného zboží a čas doručení, který je vždy nejpozději do 12. hodiny následujícího pracovního dne. Zaměstnanci expedice tak nevybírají mezi různými cenovými ani časovými nabídkami. „Kromě úspory nákladů nám služba ušetřila i čas, který jsme dříve věnovali porovnávání nákladů mezi alternativními dopravci,“ dodává Dagmar Daňková ze společnosti Lindab.

 

Zdroj: DER KURIER

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP