[quote]Dopravní provoz na dálnicích i hlavních tazích v Praze se pomalu vrací na úroveň před vyhlášením karantény. Mnohde už v pracovní dny jezdí jen o pět až deset procent méně aut, než na začátku března. Vyplývá to z aktuální analýzy anonymizovaných dat z mobilní sítě, která pomocí nástroje Geodata zpracovává operátor O2.[/quote]

„V analýze jsme porovnávali dopravní situaci před zavedením opatření a v době karantény na dálnicích D1 a D35 a v pražských ulicích 5. května nebo v Bubenečském tunelu. Data ukázala, že provoz klesl v druhé polovině března v pracovní dny zhruba na polovinu, o víkendu byl ještě nižší. Nyní data ukazují, že se doprava na dálnicích i městských tepnách pomalu vrací ke stavu před vyhlášením karantény,“ řekl dnes Ferdinand Kraus z O2 Media.

Dopravní intenzita se v druhé polovině března na vybraných místech Prahy a D1 nejčastěji pohybovala mezi 40 a 50 procenty stavu před zavedením karanténních opatření. Na konci dubna byl například provoz v Bubenečském tunelu v pracovní dny na 90 až 98 procentech stavu před karanténou a na dálnici D35 se pohybovala intenzita kolem 90 procent.

O víkendech však zůstává automobilový provoz stále na úrovni 50 až 70 procent. Největší zklidnění je přitom patrné na dálničních tazích.

 

Zdroj : ČTK