Stock Plzeň – Božkov získal s obaly svých tří značek alkoholických nápojů Božkov Originál, Božkov Republica a Amundsen certifikát „Made for recycling“, čili „Vyrobeno pro recyklaci“. Certifikáty udělila firma Interseroh, německý specialista na třídění odpadu. Všechny tři značky získaly shodně 19 bodů z 20 možných, což znamená, že jsou obaly těchto produktů velmi dobře tříditelné a mechanicky recyklovatelné.

Zuzana Prokopová, Group Brand manažerka Stock Plzeň – Božkov, říká: „Reflektujeme celosvětové trendy a usilujeme o to, aby naše produkty byly k naší planetě co nejpřívětivější. O certifikát jsme se ucházeli, protože jsme se chtěli přesvědčit, jak úspěšné naše snahy jsou. Jsme rádi, že hodnocení potvrdila, že jsme na správné cestě. Obaly se snažíme vyrábět tak, aby byly jednoduše vytříditelné spotřebitelem a také nekomplikované pro samotnou recyklaci, a to jak obaly nápojů, tak dárkových balení.“

Interseroh uděluje rating po otestování obalů Fraunhoferovým institutem pro procesní inženýrství a obaly (Fraunhofer IVV), které probíhá podle přísných kritérií a přesně stanovenou metodikou hodnocení. Stupeň recyklovatelnosti obalu se stanovuje podle designu a stavu obalu, kvality obalu jakožto zdroje pro recyklaci, používaných technologií třídění a recyklace a v neposlední řadě podle kvality výsledného recyklátu, který je možné ze zdrojového materiálu získat.

19 získaných bodů představuje velmi dobré ohodnocení. Dosažení plného počtu bodů produktům Stock Plzeň – Božkov zabránil především papírový kolek na kovovém víčku, který je však povinný a zaručuje bezpečnost a kvalitu produktu.

Zdroj : Stock Plzeň – Božkov