Do pražské integrované dopravy (PID) se zapojuje okolí Březnice a Krásné Hory nad Vltavou na Příbramsku a Čáslavi na Kutnohorsku. Po 30 letech se tak završí sloučení středočeské dopravy s pražskou. Lidé díky tomu mohou cestovat na jednu jízdenku vlakem i autobusem po Praze a celých středních Čechách a dostanou se na ni i do sousedních regionů.

V okolí Březnice a Krásné Hory ode dneška funguje 16 nových autobusových linek, na dvou je upravený provoz a dvě mění číslo. Zároveň se počítá s tarifními i dopravními přesahy do Jihočeského kraje, propojí se tak i linky přes hranice krajů. Páteřní linkou v okolí Březnice bude mezikrajská linka 482 mezi Příbramí a Strakonicemi. Zavedeny mají být i nové linky z Příbrami do Písku. V okolí Krásné Hory začne fungovat páteřní linka 500 mezi Příbramí a Petrovicemi.

V okolí Čáslavi se zavádí šest nových autobusových linek, na třech bude upraven provoz. Tarif PID bude platit až do Golčova Jeníkova na Vysočině a do Heřmanova Městce a Chvaletic v Pardubickém kraji. Tarifní přesahy zjednoduší ode dneška i cestování do Královéhradeckého kraje, nově bude cestujícím stačit jedna jízdenka na celou trasu.

Slučování veřejné dopravy začalo v roce 1992 zavedením prvních příměstských autobusových linek za hranice Prahy. Postupně se přidávaly další linky a zapojovaly nové oblasti. Do PID je ve Středočeském kraji kompletně zapojena také většina MHD v bývalých okresních městech, zbývá připojit ještě Kolín, Příbram a Mladou Boleslav.

Zdroj  :ČTK