[quote]Elektrickými paletovými vozíky Toyota BT Levio a zakladači BT Staxio W (modely LWE140-250 a SWE080L-200D) společnost Toyota Material Handling Europe neustále zvyšuje hodnoty společnosti Toyota Kaizen. Tyto kompaktní a všestranné paletové vozíky jsou nyní vylepšené a doplněny o řadu funkcí.[/quote]

S rychle rostoucím tržním segmentem poháněných ručně vedených paletových vozíků byly  Toyota BT Levio a zakladače BT Staxio neustále optimalizovány tak, aby převyšovaly potřeby zákazníků. „Série BT Levio a BT Staxio W se ukázaly, jak snadná je manipulace s paletami v různých aplikacích u zákazníků po celém světě. Tato řada přispívá ke zvýšení produktivity, bezpečnosti a efektivity, „říká Andreas Lindsjö, Produktový manažer Group Management Warehouse Walkies, Toyota Material Handling Europe.

Vyšší produktivita

Zakladače mohou být vybaveny méně hlučnou hydraulikou jako volitelná výbava. Díky tomu jsou tyto paletové vozíky ideální pro práci v prostředí citlivém na hluk a tichém prostředí, jako jsou supermarkety, obchody a nákladní automobily při nočních dodávkách.

Řada BT Staxio W je nyní také k dispozici s indikátorem hmotnosti, který zobrazuje odhad hmotnosti nákladu na vidlicích. To zabraňuje zvedání příliš silných nákladů, přetížení nákladních automobilů, výtahů a nakládacích doků.

Zakladače BT Staxio SWE080L-140L mohou současně přepravovat dvě palety (jedna na podpěrných ramenách a jedna na vidlicích), zatímco BT Staxio SWE200D je navržen speciálně pro dvojité zakládání. Schopnost přepravovat dvě zátěže současně přispívá k vyšší produktivitě.

Bezpečnost a stabilita

Kryt víka baterie a motoru všech modelů BT Levio a Staxio W byly vylepšeny, aby se zvýšila robustnost, čímž se sladí konstrukce se zbytkem produktové řady.

Obě řady W mohou být vybaveny funkcí snížení rychlosti během zatáčení, což je ideální pro manipulaci s vysokými a nestabilními zátěžemi. Tato vylepšená stabilita zabraňuje poškození a zraněním, a přispívá tak vyšší bezpečnosti na pracovišti

Extrémně efektivní

Série BT Levio a BT Staxio W nabízí vyšší energetickou účinnost, lepší provozní dobu a snížené emise CO2. Každý model je k dispozici také s integrovanou nabíječkou pro rychlé a snadné nabíjení na palubě nákladního automobilu, což také šetří čas.

Standardně je každý z těchto vozíků k dispozici s technologií lithium-iontové baterie, které vyrábí a sestavuje společnost Toyota Material Handling Europe. Paletové vozíky poháněné touto baterií nevyžadují výměnu, ani náhradní baterii,nabíjecí plochu. Místo toho může být vozík nabíjen například během přestávek, nebo při příležitostných nabíjeních. Údržba baterie je také eliminována a energetická účinnost je díky lithium-ionu vylepšena až o 30%.

Všechny paletové vozíky vyrobené společností Toyota Material Handling Europe jsou standardně vybaveny telematikou, což z nich činí „chytrými vzv Toyota“. To umožňuje zákazníkům snadno propojit své vysokozdvižné vozíky se správou flotily  I_Site, a to za účelem efektivního měření a zlepšení provozu z hlediska produktivity i bezpečnosti.

Zdroj : Toyota MH