[quote]Rallye Český Krumlov, která v pátek začíná, omezí provoz na některých jihočeských silnicích. Uzavírky se dotknou především okolí Kaplice, Velešína a lipenské přehrady a budou také v Českých Budějovicích, kde závod startuje. Řidiči proto musejí v daných místech počítat s objízdnými trasami nebo zdržením. ČTK to řekl hlavní pořadatel krumlovské rallye Pavel Kacerovský.[/quote]

„Letos jsme museli tratě trochu změnit s ohledem na dlouhodobé uzavírky v okolí Velešína a Římova,“ uvedl. Kvůli tomu bude v pátek večer neprůjezdná silnice mezi Besednicemi a Kaplicí. Naopak ale zůstane otevřená silnice vedoucí od Velešína do Ločenic přes Svatý Ján nad Malší.

Kacerovský řekl, že rallye dopravu omezí zřejmě i v pátek odpoledne a podvečer v okolí českobudějovického výstaviště. V areálu se od 16:00 uskuteční první rychlostní zkouška. Následně se závodníci ve svých vozech budou přesouvat do Českého Krumlova. „Bude na to vyhrazený jeden pruh na silnici Dlouhá louka, který bude pro běžnou dopravu uzavřený,“ uvedl Kacerovský.

Rallye každoročně sleduje v okolí tratí na 15.000 diváků. Jde o největší motoristickou událost v regionu. Rallye skončí v sobotu odpoledne v Českém Krumlově. Lidé mohou podrobné informace k závodu i uzavírkám najít na webu akce.

 

Zdroj : ČTK