Invoitix

[quote]Plzeňská Škoda Electric dodá elektrovýzbroj pro 50 trolejbusů pro rumunské město Kluž. Půjde o kloubové trolejbusy pro 140 cestujících. V prvních vozech by se cestující v Kluži mohli svézt ve druhé polovině příštího roku. ČTK to řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Cenu zakázky firma nesdělila.[/quote]

Škoda Electric podle něj dodá kompletní elektrovýzbroj a během příštího roku zajistí finální montáž vozidel. „Budou vybavené superkapacitory pro snížení spotřeby trakční energie a kompletně klimatizované,“ uvedl Kuch.

Škoda dodává na rumunský trh další vozy. „Do města Galati, kde úspěšně slouží 14 našich trolejbusů, dodáme na základě uplatněné opce letos další tři vozidla. Více než 50 vozidel ze Škodovky už několik let provozují v městech Temešvár a Baia Mare,“ řekl Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14.500. Jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a USA. Ročně podnik utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP