Zdroj: Freeimages.com

[quote]Společnost Windmöller & Hölscher (W & H) patří ke stálicím na trhu v oblasti vývoje a produkce strojů určených především k výrobě pytlů, sáčků či tašek. V současnosti ve svých výrobních linkách a zařízení se stále častěji firma soustředí na vyšší míru automatizace a kontrolní systémy. Novým koncepčním řešením z tohoto sortimentu je EASY CONTROL.[/quote]

EASY CONTROL se skládá z mnoha modulů, které mohou být individuálně přizpůsobeny potřebám zákazníka. Nový integrovaný plně automatizovaný koncept je určen především pro balicí linky typu FFS (Form, Fill, Seal). Celý systém byl presentován na  FFS lince společně s ověřeným systémem TOPAS (který se používá u linek určených na výrobu pytlů) v rámci expozice na ACHEMA 2018.

EASY CONTROL přispívá k zefektivnění výroby

Doposud se provozovatelé linek FFS potýkali s výzvou, jak individuálně řídit a monitorovat komponenty zařízení a moduly dalších přídavných zařízení linky, což je nyní s EASY Control naprosto bez problémů. Společnost W & H jako plnohodnotný dodavatel integrovaných obalových linek FFS sestávající se z TOPAS, paletizátoru PLATINUM a ovinovacího stroje ARGON vyvinula modulární automatizační a provozní koncepci, která umožňuje důsledné řízení a sledování stroje.

Ucelený modulový systém

EASY CONTROL zahrnuje integraci i dalších zařízení, jako je detektor kovů, inkoustová tiskárna,  kontrolní váha při provozu linky apod. Systém umožňuje zpřístupnit zprávy o stavu přes smartphone nebo tablet PC. Zároveň i informuje o případných nadcházejících událostech.

Zdroj: Syba