O stretchových papírech pro balení palet se již nějaký čas hovoří. Vývoj však pokročil natolik, že firmy se rozhodují tato řešení pro své provozy využívat.  Na konci roku oznámila společnost Mondi, že zavádí papírový strečový substrát u společnosti Sentrex, která jím bude fixovat pytle ložené na paletách.

Společnost Mondi, globální lídr v oblasti obalů a papíru, představila společnosti Sentrex, evropskému výrobci papírových tašek, svůj Advantage StretchWrap, řešení pro balení papíru, které nahrazuje plastovou stretch fólii a umožňuje efektivnější logistický proces.

Udržitelná alternativa

Advantage StretchWrap je plně recyklovatelný kraftový papír, který je vyroben z odpovědně získaných materiálů. Společnost Mondi jej vyvinula tak, aby měl potřebnou roztažnost a zároveň odolával propíchnutí, takže je ideální jako náhrada plastové stretch fólie, která se tradičně používá pro balení a přepravu palet. Advantage StretchWrap má o 62 % nižší emise skleníkových plynů (GHG) ve srovnání s původní plastovou stretch fólií a o 49 % nižší emise skleníkových plynů ve srovnání s plastovou fólií vyrobenou z 50 % recyklovaného obsahu.

Papírovým přebalem ke zvýšení efektivity procesu

Přechodem na řešení Mondi sulfátového papíru a použitím plně automatizovaného strojního zařízení EW Technology byl Sentrex schopen zvýšit efektivitu procesu balení: Výroba papírových pytlů vyžaduje proces sušení, aby se z produktů odstranila vlhkost, než je lze zabalit do plastové fólie. Hlavním důvodem je tedy eliminace kondenzace uvnitř obalu. Mondi’s Advantage StretchWrap je prodyšný, a proto jej lze použít k zabalení a balení produktů ihned po výrobě papírových sáčků v rámci jednoho in-line procesu.

Zdroj: SYBA