Invoitix

[quote]Logistickou firmu Nika, která patří do holdingu Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada, kupuje autodopravce Šmídl ze Žamberka. Cenu ani jedna ze stran nezveřejnila. Společnost Šmídl akvizicí zdvojnásobí počet svých vozidel, kterých má nyní zhruba 280. Informuje o tom server iHned.cz.[/quote]

,,Máme ambici stát se největší českou logistickou firmou, ať již přirozeným růstem nebo prostřednictvím dalších akvizic,“ uvedl generální ředitel holdingu Šmídl Radek Odstrčil.

Firma rozváží zakázky hlavně do západní Evropy, loni měla tržby 866 milionů korun. Koupí společnosti Nika přidá ke svým pěti pobočkám dalších sedm. Vedle přepravních služeb se zaměřuje na zemní práce a přepravy sypkých materiálů.

Czechoslovak Group, která loni koupila pět firem (mimo jiné Avii a Kovosvit), je holding zastřešující průmyslové podniky zejména v Česku a na Slovensku. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl nebo brzdových systémů pro kolejová vozidla. Strnad vlastní mimo jiné 65procentní podíl v automobilce Tatra Trucks.

Konsolidované tržby holdingu CSG činily loni 6,6 miliardy korun, meziročně o 39 procent více. Čistý zisk klesl o 6,9 procenta na 756 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP