Novým prezidentem Svazu dopravy ČR se stal Oldřich Sládek, výkonný ředitel sdružení železničních nákladních dopravců Žesnad.cz. Nahradil Jaroslava Hanáka, který z čela svazu odešel po 19 letech. Výkonnou ředitelkou se stala Romana Šauerová, jež vede kladenskou společnost Event zážitkový vlak. ČTK o tom dnes svaz informoval v tiskové zprávě.

Sládek dříve působil v ČD Cargo. Jako nový prezident chce aktivněji pracovat v rámci Svazu průmyslu a dopravy ČR, jehož je Svaz dopravy ČR členem. Své představy a vize o vývoji dopravy v Česku plánuje vedení představit ve druhé polovině roku. „Nyní probíhá analytická část, která bude následně představena členům sdružení, Vládě ČR a široké veřejnosti s cílem aktivní zapojit do připomínek co nejvíce dopravních společností,“ uvedl svaz.

Svaz dopravy vznikl po roce 1989 a je součástí Svazu průmyslu a dopravy ČR. Vznikl jako nezávislá dobrovolná, nepolitická a otevřená zájmová organizace, která sdružuje zaměstnavatelské a podnikatelské subjekty, působící ve všech základních i příbuzných oborech dopravy.

Zdroj : ČTK