[quote]Služba Uber Freight americké společnosti Uber Technologies příští měsíc poprvé překročí hranice USA a začne fungovat na nizozemském trhu. Vyplývá to z dnešní zprávy firmy. Uber Freight spojuje řidiče kamionů s přepravci a pomáhá tak nezávislým dopravním společnostem s logistikou.[/quote]

Služba Uber Freight, která se v roce 2017 rozrostla z Texasu na celostátní úroveň, bude mít novou základnu v Nizozemsku a bude pracovat na dodávkách do a z této země. To znamená, že obsáhne kamiony po celé Evropě. Výhledově se firma hodlá rozšířit i do dalších evropských zemí.

Stejně jako v USA bude zpočátku při koordinaci zásilek pracovat přímo s dopravci, dispečery a řidiči. Poté, co společnost vytvoří síť a systém, bude služba dostupná prostřednictvím aplikace.

Společnost, která vedle provozu alternativní taxislužby nabízí také třeba půjčování elektrokol či dodávky jídla, rozšiřuje své aktivity před vstupem na akciovou burzu. Podle informací agentury Reuters se chystá odstartovat primární nabídku akcií v dubnu. Hodnota firmy by mohla činit až 120 miliard USD (2,7 bilionu Kč).

 

Zdroj : ČTK

DPP