DPP

Společnosti Tetra Pak a Elvir společně presentovaly novinku letošního roku, a to hned na globální úrovni. V tomto případě se jednalo o kartonové obaly využívající certifikované recyklované polymery. Tyto polymery byly využity při výrobě uzávěrů k výše uvedeným obalům.

Tetra Pak se ve spolupráci s Elvirem, dceřinou společností Savencia Fromage & Dairy – předního světového zpracovatele mléka – stal průkopníkem v oblasti kartonových obalů v potravinářském a nápojovém průmyslu, který uvedl na trh uzávěry využívající certifikované recyklované polymery.

Tento krok představuje zároveň klíčový krok v pokroku obou společností směrem k cirkulární ekonomice. Tím, že společnosti Tetra Pak a Elvir pomáhají najít ekonomicky rozumné využití plastového odpadu a odpovědně získávají suroviny, pokračují v minimalizaci své závislosti na původních fosilních zdrojích.

Elvir si vybral HeliCap

Uzávěr HeliCap™ 23 je opětně uzavíratelný šroubovací uzávěr, který se vyrábí v závodě Châteaubriant společnosti Tetra Pak v Loire-Atlantique ve Francii.  HeliCap™ 23  použila společnost Elvire u obalů typu Tetra Brik® Aseptic 1L Slim. Uzávěr nabízí spotřebitelům nejenom snadné otevírání, ale je i vybaven jasně viditelným kroužkem proti neoprávněné manipulaci, který poskytuje jistotu, že produkt nebyl již dříve otevřen.

Slovo víceprezidenta společnosti

Marco Marchetti, viceprezident Packaging Materials, Sales & Distribution Solutions společnosti Tetra Pak, dodává: „Jako signatář globálního závazku Ellen MacArthur New Plastics Economy se společnost Tetra Pak zavázala do roku 2025 začlenit do kartonových obalů v průměru minimálně 10 % obsahu recyklovaných plastů. V kombinaci s požadavky Elle & Vire a našimi partnery INEOS a RSB, kteří nám pomáhají odklonit se od původních, fosilních zdrojů, jsme nyní o krok blíže k dosažení našeho cíle.“