Gigant Mondi a výrobce strojů Meurer spolupracovali na vytvoření nového sekundárního obalu, který má za úkol zajišťovat ochranu potravin a nápojů během přepravy. Výsledkem je náhrada plastové smrštitelné fólie za obalový materiál z recyklovatelného papíru. Pro aplikaci nového řešení lze používat stávající balící stroje.

 

Společnost Mondi, globální lídr v oblasti udržitelných obalů a papíru, vytvořila nové řešení sekundárních papírových obalů pro balení potravin a nápojů, které nahrazuje plastovou smršťovací fólii, která byla u tohoto typu sortimentu až do nedávna průmyslovým standardem.

 

TrayWrap se představuje

Nové papírové řešení, TrayWrap, je vyrobeno z papíru Advantage StretchWrap a je nyní používáno kávovou značkou k zajištění ložení vždy pro 12 balíčků kávy pro přepravu po Švédsku. Papírový obal drží balíčky kávy pevně na místě pomocí 4-6 lepicích bodů na spodní straně stávajícího tray. Předděrované body zajišťují stabilitu na každé otevřené straně, což znamená, že produkty lze nejenom vidět, ale i stohovat, přepravovat a snadno rozbalit při prodeji.

 

Výhody papíru Advantage StretchWrap

Advantage StretchWrap je 100% kraftový papír vyrobený z obnovitelných zdrojů. Nemá žádnou povrchovou úpravu, je plně recyklovatelný a maloobchodní zákazníci jej snadno zlikvidují ve stávajících evropských tocích recyklace papíru. Řešení má unikátní kombinaci mechanických vlastností. I když má vysokou pevnost a vynikající odolnost proti propíchnutí, vykazuje zároveň velmi dobrou roztažnost, díky čemuž je toto řešení vhodné také pro skupinové obalové aplikace, v souladu s budoucími regulačními požadavky v Evropě.

 

Strojní technologie Meurer

Díky úzké spolupráci se společností Meurer dokázala společnost Mondi zajistit, že stávající strojní zařízení lze přizpůsobit tomuto novému řešení: použitá technologie je podobná technologii za využití plastových folií, takže pro výrobce potravin a nápojů je snadné upravit stávající procesy, bez případných investic do nových strojů. Rozsáhlé nezávislé testování prokázalo účinnost řešení.

Nejnovější stroj Meurer Paper Hood Machine (PHM) využívá in-line technologii papíru, která má vyšší odolnost proti mechanickému namáhání a je schopna efektivně zpracovat širokou škálu kvalit papíru, včetně Mondi’s Advantage StretchWrap, a také různé formáty zásobníků.

 

Připojte se k webináři

Společnosti Mondi a Meurer uspořádají ve čtvrtek 13. června v 10:00 živý webový seminář o technických funkcích TrayWrap, vysvětlí vlastnosti a konečné použití řešení kraftového papíru. Na bezplatný webinář se můžete přihlásit zde.

Zdroj: SYBA

DPP