Invoitix

[quote]Ocenění WorldStar Awards je nejvýznamnější obalovou soutěž na světě. Pořádá ji World Packaging Organisation (WPO, www.worldpackaging.org) a akce patří mezi TOP obalové události světa. V ČR se zasedání WPO konalo potřetí, nicméně poprvé bylo doprovázeno předáváním ocenění a Obalový institut Syba, člen WPO, byl hlavním organizátorem a svého úkolu se zhostil s vyznamenáním.[/quote]

 

Obalový „Oscar“ poprvé v Praze

Slavnostního ceremoniálu v Empire Hall Slovanského domu v Praze se zúčastnilo 97 vítězných laureátů z celkem 319 oceněných obalů z 25 zemí a  laureáty WS 2019 z CZ+SK si pojďme prohlédnout podrobněji:

Jednatel společnosti Martin Lovčuk a Miroslav Špaček – business development  manager z firmy Boxmaker převzali  ocenění za Reverzní zasilatelský obal.  Ten slouží k zasílání zboží z e-shopu k zákazníkovi a v případě potřeby pouhým obrácením boxu „naruby“ je možné zboží zaslat zpět. Více informací o obalu zde.  V soutěži OBAL ROKU získal dokonce zlatou cenu Předsedkyně Poroty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocenění pro Colognia Press za obal Switchle převzali Štěpánka Líznerová – CEO, Lucie Slauková – marketingová specialistka, Dušan Převrátil – rodukční ředitel a Aleš Paula – obchodní ředitel.

  • Jejich vítězná samolepicí etiketa na plechovku pro nové nápoje je tištěna flexotiskovou technologií. Průhledné, parciálně nepotištěné plochy dávají možnost uplatnění kovovému podkladu v designovém řešení motivu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednatelé společnosti ETFLEXLucie a Bronislav Hotařovi převzali dokonce dvě ocenění. První za eikety pro Velkou bílou a červenou Slípku spolu s Michalem Teturem za spolek Velkobilovických vinařů.

Druhou trofej za etiketu Vinařství Sedláka  přebíral také pan Milan Sedlák z Rodinného vinarstvi Sedlak. Kolekci  vín z těchto vinařství měli možnost návštěvníci také ochutnat. Více o vítězných etiketách zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro Fiala & Sebek – Visual Communications přebral ocenění za obal Becherovka Originál Limitovaná edice Martin Vlk – brand strategy & business director. Design oceněné kolekce čtyř etiket částečně poodhaluje unikátní recepturu představením vybraných bylin. Použité tiskové technologie a horká ražba pomáhají vtáhnout spotřebitele do mystického příběhu a díky speciální, „neviditelné“ termochromatické barvě je část příběhu zřejmá až po vychlazení lahve.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společnost Mondi Bupak s.r.o. získala ocenění hned za tři obalová řešení z vlnité lepenky: ES Plastic – Optimalizace uzavírání obal, Sony – kartonový blok na podporu využití palety a Hollandia – jogurtový tray s trhací páskou. Ocenění si převzali:  Vandas Roman – konstruktér a grafik, Lukáš Mudra – key account manager a Petra Tomanová – sales director.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cenu pro MORAVIA CANS & Unilever za obal Dove 150ml deo/apa si převzali Veronika Ponížilová – sales office manager and senior KAM, Martin Boaler – generální ředitel a Radek Zimáček – technický manažer. Vítězná aerosolová nádobka je vyráběna novou technologií která umožňuje výrazně snížit její hmotnost. Více informací o všech vítězných obalech zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohuslav Černý – key account manager a David Řeháček – sales manager převzali ocenění pro Schoeller Allibert Czech Republic s.r.o.za obal Combo Fructus, skládací kontejner pro skladování a přepravu zeleninových a ovocných koncentrátů. Inovativní design s absolutně hladkým povrchem umožňuje udržet maximální čistotu kontejneru. Skládací poměr 73 % a to je nejlepší výsledek na trhu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulace patří také společnosti THIMM THE HIGHPACK GROUP za jejich obalové řešení Paletový display pro prezentaci pečicích směsí Sanella, které převzali Leoš Máslo – project manager a Michaela Červinková – THIMM consultant.  Obalový koncept Sanella zaujal svým ojedinělým tvarem ve formátu porce dortu. Toto obalové řešení je jedinečné na trhu a přináší spotřebiteli nový zážitek z pečení. Nabízí plnou sadu na pečení, včetně pečicí formy. Ta je vyrobena ze speciální vlnité lepenky THIMM foodWave® | heatproof vhodné pro přímý styk s potravinami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocenění pro UNIPAP a.s. za malý obal pro vysoké zatížení Mini HeavyDuty převzali manažer engineeringu – Bína Martin a Iva Nehybová – CCO. Tento velice odolný obal určený pro transport těžkého zboží menších rozměrů tvoří komplet dvou neoddělitelně spojených plášťů z odlišných kvalit vlnité lepenky. Podle požadovaného zatížení lze variabilně modifikovat použitou kvalitu vnitřního a vnějšího pláště.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hattrick se podařil také společnosti Smurfit Kappa Czech & Slovak  za trojici obalových řešení, které si převzali Eva Majerová – vedoucí konstrukce a Miroslav Karmazín – account manager. Obal Sardinky dokázal vměstnat na stejný prostor o 25 % více než v předchozím řešení. Proto Sardinky :).

Ani kapka nazmar je obal na dialyzační roztok s maximální bezpečností na přepravu i použití – tedy všechny vnitřní rohy zaoblené, otevírání bez nástrojů a podobně. A v neposlední řadě také Feedo, ten získal v domovské soutěži OBAL ROKU i hlavní cenu spotřebitelů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací o všech vítězných obalech zde.

 

Zdroj : SYBA

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP