[quote]Největší nezávislý evropský poskytovatel expresních kurýrních služeb GO! Express & Logistics dosáhl po přípravách v roce 2020 finální konsolidované podoby vlastnické struktury v regionu střední Evropy.[/quote]

 

Obě společnosti GO! Express v Česku i Polsku byly více než 10 let vlastněny Mgr. Martinem Kočou, Wolfgangem Sacherem a společností GO! Holding AG. V zimě 2020 byla vlastnická struktura společností konsolidována a všechny firmy nyní 100% vlastní společnost Express & Logistics Holding (ELH).

 

Jednatelkou ELH se stala Ing. Dita Vaníčková, která v GO! Express pracovala na různých pozicích v oblasti financí po dobu sedmi let. Ze své pozice bude nyní dohlížet na finance a controlling v celé skupině v Česku, Polsku a na Slovensku.

 

V roce 2020 bylo nově zřízeno středisko sdílených služeb pro celou skupinu. Je umístěno v západočeské metropoli a stará se nejen o finance a controlling, ale i o clearingové a personální činnosti a procesy napříč Českem, Rakouskem, Německem, Polskem, Slovenskem a Maďarskem.

Do budoucna je naplánováno rozšíření působnosti týmu ELH i pro německé pobočky společnosti (Berlín, Potsdam).

 

Tento krok je potvrzením úspěšného modelu centralizace finančních služeb a zároveň posiluje pozici zemí střední Evropy v původní německé síti.

 

Zdroj : GO!

DPP