Invoitix

[quote]Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries dodal dva letouny L 410 do Kazachstánu. Létat s nimi budou tamní aerolinky Zhetysu. Nová letadla využijí pro regionální leteckou dopravu, uvedl výrobce na svých webových stránkách. Podmínky kontraktu nezveřejnil.[/quote]

Podle Deníku, který na prodej dvou letadel upozornil, budou české stroje, jež jsou konstruovány pro provoz v extrémních klimatických podmínkách, zajišťovat spojení odlehlých oblastí s velkými městy Kazachstánu. Aerolinky sídlí ve městě Taldykorgan na jihovýchodě země, kde mají k dispozici také letiště.

Aircraft Industries v prohlášení uvedl, že letouny byly zakoupeny v rámci státního programu Kazachstánu nazvaného Nurly zhol, a to s finanční podporou banky DBK-Leasing JSC. „Letadla jsou vybavena autopilotem, systémem vyhýbání se kolizím TCAS II a s možností změny konfigurace na sanitní verzi,“ uvedl výrobce. Modernizovaná verze L 410 je schopna přepravit až 19 pasažérů.

Společnost Aircraft Industries dosáhla v roce 2017 tržeb za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží ve výši 1,9 miliardy korun, zhruba o 372 milionů Kč více než v roce 2016. Vliv na pozitivní hospodaření firmy za předloňský rok měla především dodávka 11 letadel do Ruska a jednoho do Indonésie. V roce 2016 firma na ruský trh, který je pro ni stěžejní, vyvezla devět letadel, v roce 2015 ani jedno. Zisk společnosti za předloňský rok činil téměř 244 milionů korun, meziročně o 197 milionů Kč více. Loňské výsledky hospodaření firma zatím oficiálně nezveřejnila.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP