Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

Albánští opoziční poslanci ve čtvrtek v parlamentu zaútočili na premiéra Ediho Ramu vajíčky a někteří i moukou. Podle médií tak při vzrušené debatě dali najevo nevoli nad zatčením dvou desítek lidí kvůli protestům proti zavedení mýtného na dálnicích.

Zadržení před dvěma týdny projevili svůj nesouhlas se zavedením poplatků za jízdu po dálnicích podpálením nových mýtnic u města Kukës na severovýchodě země. Opozice těmto provinilcům, kteří byli kvůli tomuto jednání zadrženi, projevuje sympatie a žádá jejich propuštění.

Stoupenci opozice minulý týden ve čtvrtek na podporu zatčených na dvě hodiny zablokovali některé významné dálniční uzly. Způsobili tím v zemi nemalé dopravní problémy.

Systém dálnic je v Albánii v porovnání s ostatními evropskými zeměmi zatím málo rozvinutý. Podle dostupných informací je jich v současné době v provozu pouhých 181 kilometrů.

Demokratická strana, která je hlavní albánskou opoziční silou, před týdnem také zahájila bojkotem parlamentu kampaň „občanské neposlušnosti“. Kromě nesouhlasu s dálničními poplatky Ramovu socialistickou vládu kritizuje především za zvyšování daní a trvající chudobu v zemi. Albánce vyzvala, aby zvýšené daně neplatili.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP