[quote]Při přemýšlení o budoucí profesi jsou touhy a ambice charakteristické pro dnešní mladou generaci. Snaha získat prestižní postavení a pracovat v mezinárodní společnosti je cílem každého studenta hned v prvním ročníku. Po ukončení univerzity , kdy absolvent  nemá žádné profesionální zkušenosti, je hledání práce omezeno na pozice – stážista, asistent nebo praktikant. Někteří žadatelé vidí tuto zkušenost jako ztrátu času. U mnoha uchazečů se toto rozhodnutí stává přechodnou možností v očekávání pracovního místa s vyšší pozicí a funkcí.[/quote]

Tým mezinárodní skupiny společností AsstrA zaměstnává desítky spolupracovníků, kteří se od pozice asistenta postupně vypracovali až k funkcím vedoucích specialistů a vedoucích oddělení. Neustále se rozvíjeli a připravovali na změny s vědomím, že pozice „asistent“ je odrazovým můstkem pro jejich budoucí růst.

Proč si vybrali logistický průmysl a jak vypadal jejich kariérní postup,  jsme si povídali se zástupci AsstrA.

Tatyana Danilyuk, vedoucí Trade Line – Benelux

Do společnosti  AsstrA přišla v červenci 2016. Její  cesta začala týdnem praxe v italském oddělení po roce studia logistiky. V době dokončení  diplomové prácie se obávala nedostatečných znalostí, a tak se rozhodla poznat a pocítit logistickou „kuchyni“ zevnitř. Po dalším týdnu praxe jí bylo nabídnuto místo asistenta v oddělení Beneluxu. O šest měsíců později zde nastoupila na pozici expeditora. Dnešní role Trade Line manažera není konečnou stanicí, spousta zajímavého zde ještě čeká.

Rada mladým kariéristům – mluvte otevřeně, když nerozumíte, potřebujete pomoc  mentora nebo kolegy. Názor, že pokud pokládáte mnoho otázek, vypadáte hloupě, je nesprávný. Naopak, díky správným a cíleným otázkám chráníte sebe i oddělení před chybami a ukážete se jako člověk, který rozumně využívá své silné stránky.

Ekaterina Afonina, ředitelka divize Trade Line – Itálie

V březnu 2017 se stala součástí týmu AsstrA na doporučení přítele pracujícího v obchodním oddělení. První zastávanou pozicí je spediční asistent v italském oddělení. Po 10 měsících se stala zasilatelkou a manažerkou Trade Line.

AsstrA znamená úspěšný start a stabilní výdělky. Můžete se rychle naučit novou profesi od nuly. Od prvních dnů se zapojíte do pracovního procesu, účastníte se pravidelných školení , kurzů pro specialisty a setkání s odborníky společnosti. Přátelský tým a přátelská atmosféra – s tímto přístupem pocítíte svou osobní hodnotu pro celou společnost. AsstrA je zastoupena ve 21 zemích, což umožňuje každodenní praxi cizích jazyků s rodilými mluvčími, cestování a poznávání nových lidí.

Mladí kandidáti, nebojte se udělat chybu a buďte proaktivní. Nebojte se jít za svými cíli a zůstaňte pozitivní!

Robert Vashkevich, vedoucí oddělení – Východní Evropa

Už na univerzitě jsem věděl, že chci pracovat v mezinárodní logistické společnosti. Když jsem se díval na hodnocení, všiml jsem si, že skupina společností AsstrA je neustále na seznamu TOP. Po prostudování  webových stránek jsem byl přesvědčen, že se tam chci dostat. Líbilo se mi, že společnost má jasnou strategii, vizi a zaměřuje se na neustálý rozvoj.

Jako student přišel na letní praxi na pozici pomocný zasilatel. Průběžné školení, podpora manažerů zvýšila jeho sebedůvěru. Jeho  osobnostní 100% vklad znamenal za 3 roky změnu z pomocného zasílatele na vedoucího oddělení východní Evropy.

Hlavním přínosem AsstrA jsou lidé. Společnost si každý rok stanoví ambiciózní cíle, aby dosáhla toho, co přitahuje a rozšiřuje tým. Proto se AsstrA stará o zaměstnance, vychovává kádry a investuje do mladých talentů. Díky stážím odstartují studenti bez pracovních zkušeností kariéru v mezinárodní společnosti.

V AsstrA se noví zaměstnanci okamžitě dostanou do rukou profesionálů, cítí podporu, dosahují výsledky a cíle osobní i firemní. Neustálý růst společnosti znamená kariérní vyhlídky pro zaměstnance. Toto je čistě“ win-win“ strategie.

 

Zdroj : AsstrA