[quote]Besip chystá spuštění kampaně s názvem 13 minut, v níž chce upozorňovat na nepřiměřenou rychlost jízdy a její možné důsledky. Půjde o hlavní preventivní kampaň pro letošní rok. Klíčovým nástrojem kampaně budou televizní a on-line preventivní spoty za přibližně 18 milionů korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, který v pondělí projedná vláda. Nepřiměřená rychlost patří k nejčastějším příčinám tragických automobilových nehod v Česku.[/quote]

Kampaň, na níž Besip spolupracoval s policií a pojišťovnami, bude po dobu pěti měsíců v televizích, radiích a na online platformách, včetně zapojení influencerů a expertů. Uvedený bude také celovečerní dokumentární film na toto téma. Spoty budou vysílat stanice České televize, FTV Prima a TV O2. Podle analýzy by alespoň jednou spot mělo shlédnout asi 80 až 85 procent populace ve věkové skupině 16-69 let, třikrát pak spot podle analýzy uvidí zhruba 65 procent a desetkrát asi 30 procent cílové skupiny. Vysílání spotů bude mít přestávku během letních prázdnin, kdy je tradičně nižší sledovanost.

Při nehodách, které byly způsobené nepřiměřenou rychlostí, vloni zemřelo 179 lidí. To představuje 42,9 procenta všech usmrcených při dopravních nehodách, které zavinili řidiči aut. Nepřizpůsobení rychlosti patří podle statistik Besipu dlouhodobě mezi nejčastější příčinu nehod s úmrtím a těžkým zraněním.

 

Zdroj : BESIP