Servisbal  s.r.o. je společnost, zabývající se komplexním obalovým řešením, a to od návrhu, přes odzkoušení, výrobu až po skladování a dopravu. Zároveň provozuje úspěšný e-shop s obaly a obalovým příslušenstvím. Vyrábí a prodává převážně produkty z vlnité lepenky, což je ekologický udržitelný materiál, šetrný k životnímu prostředí.

„Obaly vždy navrhujeme s ohledem na efektivní skladování, přepravu, a s důrazem na ergonomii při samotném balení. Díky tomu dokážeme ušetřit nejen množství skladových položek našich zákazníků, ale i celkové náklady na logistiku.“, říká ředitel Servisbalu Lukáš Jiří Horčička.

Zaměření na to, aby vybrané produkty byly stále skladem a tím pádem dodány zpravidla do 24 hodin od objednání, je velkým benefitem této společnosti. Díky inovativním výrobním procesům a skladové dostupnosti může být objednávka dodána v režimu Just in Time, zboží dorazí na místo přesně v čas, kdy je třeba, podle výrobních potřeb klienta.

Nezbytností jsou investice do modernizace skladů. V r. 2021 Servisbal postavil novou skladovou halu, jejíž součástí je balicí linka, která pomáhá skladníkům s fyzicky namáhavými a monotónními činnostmi, dále pak administrativní část pro pracovníky logistiky a moderní zázemí pro skladníky. Výhodou této haly jsou 12 m vysoké posuvné regály, obsluhované speciálními vozíky, určenými pro zvedání těžkých břemen. V současné době se ve firmě zavádí systém řízení skladů WMS, který celkově zvýší efektivitu skladování a logistických procesů.

Firma Servisbal vyexpeduje přes 20 000 zásilek ročně, tzn. přibližně 3 500 odbavených vozidel a přes 7000 výrobních zakázek. Bez modernizace skladů a logistických procesů by tato čísla byla podstatně nižší. Nahlédnout do skladů a výrobních prostor Servisbalu můžete díky firemnímu videu na webových stránkách Servisbal.cz.