DPP

Kroftovu ulici v brněnských Žabovřeskách čeká rekonstrukce odhadem za 99 milionů korun. Investice zahrnuje úpravu zastávek, chodníků a jejich doplnění o bezpečnostní prvky, také zásahy do silnice nebo rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Za téměř 20 milionů korun město opraví také ulici Palcary v Komíně. Radní Brna schválili investiční záměry na obě opravy na svém středečním jednání, vyplývá z informací na webu magistrátu.

„Kroftova ulice je důležitou spojnicí mezi Žabovřeskami a Komínem. Silnice i chodník při jižní straně vozovky vyžadují v celé délce rozsáhlou rekonstrukci. Obojí totiž místy vykazuje havarijní stav. Objevují se trhliny postupně přecházející ve výtluky, v místech zastávkových zálivů jsou vyjeté koleje. Pěší se zase potýkají s velmi úzkým a někde dokonce zcela chybějícím chodníkem,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Projekční práce by mohly podle odhadů začít na začátku příštího roku.

Úpravy magistrát plánuje také v ulici Palcary v Komíně. „Cílem je vybudovat plně funkční a bezpečnou cestu k útulku pro opuštěná zvířata a navázat tak na rozšíření zmíněné ulice, které v současnosti připravuje společnost Brněnské komunikace. Také tato cesta se potýká s výtluky a havarijním stavem. Předpokládaná cena je 19,6 milionu korun,“ dodal Kratochvíl. I v tomto případě magistrát odhaduje zahájení projekčních prací na začátek roku 2025.

Zdroj: ČTK