Cascades uvedl na trh nový typ udržitelného lepenkového obalu ve tvaru uzavřeného koše. Designově zdařilý obal je vyroben z recyklované vlnité lepenky, kterou lze pochopitelně i po použití dále recyklovat. Nový produkt by měl tvořit alternativu k potravinářským obalům, které jsou obtížně recyklovatelné.

Uvedený typ balení je nejnovějším přírůstkem do řady ekologických obalů Cascades. Produkt, navržený podle uznávaných zásad ekodesignu, je zároveň v souladu s přístupem cirkulární ekonomiky. Použitím recyklované vlnité lepenky ve svém designu podporuje Cascades úsilí svých zákazníků snížit jejich dopad na životní prostředí a zároveň uspokojit spotřebitelskou poptávku po stále více ekologických obalech.

Udržitelný i estetický

Inovativní design, který je výsledkem profesionality multidisciplinárního týmu, umožňuje velmi optimalizovanou manipulaci, čímž snižuje náklady na přepravu a potřebu skladovacích prostor. Výhodou je i potiskovatelnost, která zvyšuje konkurenční výhodu a umožní značkám vyniknout na jakémkoli prodejním regálu. Uvedením na trh tohoto obalu je v souladu se závazkem, který Cascades přijal v rámci Akčního plánu udržitelnosti, jehož cílem je do roku 2030 zajistit, že 100 % obalů bude recyklovatelných, kompostovatelných nebo znovu použitelných.

Obal „boduje“ v řadě soutěžích

Uzavřený lepenkový koš na čerstvé ovoce a zeleninu se nedávno patří mezi typy How2Recycle obaly, což výrobcům usnadňuje získání certifikace. Koš se již prosadil v prestižních potravinářských soutěžích. Byl finalistou v kategorii Sustainable Design v PAC Global Awards 2023, získal cenu Prix Innovation en alimentation 2022, kterou uděluje Conseil de la Transformation alimentaire du Québec, a také Grands Prix DUX 2023, která odráží iniciativy v oblasti ekologických obalů.

Zdroj  :SYBA