Česká developerská společnost RC Europe zahájí výstavbu jednoho z největších logistických a výrobních projektů v Chorvatsku s názvem RC Zone Samobor. Podle developera vyjde celý projekt u hlavního města Záhřebu na více než 100 milionů eur (více než 2,37 miliardy korun). Jeho součástí o celkové rozloze 170.000 metrů čtverečních bude hala o 86.000 metrech čtverečních určená k pronájmu, fotovoltaická střešní továrna, jídelna a další prostory. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

„Dokončení výstavby je plánováno na konec roku 2024 a již nyní registrujeme vysoký zájem ze strany potenciálních nájemců. Majitelé skupiny RC Europe jsou s investičním klimatem v Chorvatsku velmi spokojeni. Z našeho pohledu jde tedy jen o začátek v naplňování našich plánů na chorvatském trhu, kde připravujeme řadu dalších projektů,“ uvedl výkonný ředitel a generální manažer projektu Antonín Dillenz.

Základním předpokladem pro zahájení výstavby logistického parku bylo podle RC Europe dokončení příjezdové komunikace, jejíž součástí je most, kruhový objezd, cyklostezka a veřejné parkoviště, které mohou využívat jak návštěvníci ekonomické zóny, tak obyvatelé Samoboru. Přístupová komunikace spojuje zónu s chorvatskou dálnicí A3, která od ní prochází kilometr. Samobor se nachází nedaleko od Slovinska a 25 kilometrů od Záhřebu. Je tak v dopravním uzlu západoevropských tras. Dodavatelem stavby je chorvatská společnost Facies d.o.o.

RC Zone Samobor je prvním logistickým projektem českého developera RC Europe, nikoliv ale jeho prvním projektem na Balkáně. Dříve už realizoval rezidenční, komerční a kancelářské stavby také v Srbsku a Rumunsku. RC Europe je česká developerská a investiční společnost, působí na mezinárodním trhu od roku 2005 a zabývá se hlavně stavbou a rekonstrukcí budov.

Zdroj : ČTK