[quote]Již třetí charterový let z Číny do Bratislavy vypravila v průběhu měsíce společnost GEFCO. Letadlo s ochrannými pomůckami a diagnostickými sety na COVID-19 pro zdravotnický personál a pracovníky lékáren přistálo na letišti M. R. Štefánika 4. května 2020. Zásilka obsahovala 200 000 respirátorů, více než 800 000 chirurgických masek, 100 000 testovacích sad a další ochranné pomůcky pro lékaře i farmaceuty. Přepravu zajistil tým divize AIR&SEA společnosti GEFCO pro společnost PENTA.[/quote]

 

Již třetí charterový let z Číny na Slovensko vypravil tým divize AIR&SEA společnosti GEFCO pro společnost PENTA v průběhu jednoho měsíce. Zásilka ochranných pomůcek pro zdravotníky a farmaceuty dorazila na bratislavské letiště v pondělí 4. května před pátou hodinou odpoledne.

 

Objednatelem přepravy byla i tentokrát společnost PENTA, pro kterou GEFCO zajistí v následujících hodinách roztřídění materiálu, paletizaci a okamžitou distribuci zásilek do konkrétních cílových destinací, jimiž jsou síť lékáren Dr. Max a nemocnice Svet Zdravia/Pro Care.

 

Moderní letadlo typu Boeing 787 tentokrát na Slovensko přepravilo:

  • 8 160 ks bezkontaktních teploměrů
  • 200 000 ks respirátorů typu FFP2
  • 250 000 ks balení jednorázových rukavic
  • 800 000 ks roušek
  • 20 200 ks ochranných brýlí
  • 20 196 ks ochranných zdravotnických obleků
  • 100 000 ks diagnostických setů COVID-19 IgM/IgG Ab

 

„Logistické toky se v době pandemie COVID-19 kompletně změnily. Ačkoliv jsme přepravy pro oblast zdravotnictví a farmaceutického průmyslu zajišťovali již dříve, jejich podíl v našem portfoliu v uplynulých týdnech skokově vzrostl,“ popisuje Ladislav Balogh, manažer divize AIR&SEA společnosti GEFCO a dodává: „Velkou část zásilek nyní přepravujeme v urgentním režimu, musíme být tedy maximálně flexibilní. A ačkoli máme pro tyto přepravy zkušený tým, který je k dispozici nepřetržitě, sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, je zajištění letecké dopravy vzhledem k aktuálně velmi omezeným kapacitám pokaždé velkou výzvou.“

 

Charterové lety se zdravotnickým materiálem v době pandemie

 

GEFCO Slovakia není jediná, kdo přepravu zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek v rámci Skupiny zajišťuje. Leteckou dopravu podobných zásilek z Číny pro nemocnice, domovy seniorů a hospice zajistilo v uplynulém týdnu také GEFCO Polsko, které koordinuje také pravidelné dodávky protektivních obleků pro pracovníky ve zdravotnictví od producentů z Turecka a Moldávie. Ty jsou často řešeny intermodální dopravou- část cesty putují letecky, z letiště pak přes hranice do Polska již po silnici.

 

Zdroj : Gefco