OLYMPUS DIGITAL CAMERA

[quote]Dopravce Okresní autobusová doprava Kolín (OAD) bude v Kolíně od února příštího roku provozovat po deset let hromadnou dopravu. Zástupci OAD a města dnes podepsali smlouvu. V současnosti provozuje veřejnou dopravu v Kolíně společnost Arriva. Na další období vybíral Kolín provozovatele v tendru a OAD jako jediná splnila požadavky výběrového řízení. Nová smlouva umožňuje městu víc hlídat kvalitu veřejné dopravy, jsou v ní zaneseny i sankce v případě nedodržení parametrů.[/quote]

ČTK o tom dnes informoval mluvčí OAD Kolín Miroslav Slaný. „Nové autobusy OAD Kolín nabídnou cestujícím výrazně vyšší komfort cestování,“ uvedl mluvčí. Všechny vozy budou nízkopodlažní, klimatizované a vybavené LED panely pro lepší orientaci cestujících. „Zda je každý autobus v létě dostatečně vychlazený a v zimě dostatečně vyhřátý, ohlídají dvě speciální čidla, které si město vyžádalo,“ dodal Slaný. V každém autobuse budou i kamery, které může řidič aktivovat, nastane-li ve voze problém.

Maximální cena za provoz autobusů na území Kolína na deset let byla v zadávací dokumentaci stanovena na 355 milionů korun bez DPH. OAD Kolín nabídl provoz autobusů za 345 milionů.

Autobusy budou mít i veřejné internetové připojení a bezplatné nabíječky na mobilní telefony. Cestující budou moci platit i bezkontaktní platební kartou a městskou „chytrou klíčenkou“.

OAD patří do české dopravní skupiny Z-Group, která je s 1400 autobusy a 1700 řidiči jedním z nejvýznamnějších tuzemských dopravců. Každý rok přepraví na 50 milionů cestujících.

Autobusové linky OAD Kolín spadají do dopravních systémů Středočeské integrované dopravy (SID) a Pražské integrované dopravy (PID). V současnosti provozuje autobusové linky ve Středočeském kraji v okrese Nymburk, Kolín, Praha-východ a Mladá Boleslav.

 

Zdroj : ČTK