Invoitix

Dopravní společnost Šmídl ze Žamberka na Orlickoústecku vloni dosáhla zisk po zdanění téměř 68 milionů korun. Výsledek je o 30 milionů korun vyšší než rok předtím. Tržby se zvýšily o 21 procent na 1,238 miliardy korun, což je dosud nejvyšší výsledek v historii firmy, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Provozní výsledek hospodaření se meziročně zvýšil z 33 milion korun na 74 milionů korun. Podle jednatele Radka Odstrčila loňské výsledky poznamenal válečný konflikt na Ukrajině, který vyvolal prudký nárůst cen, zejména pohonných hmot, aditiva AdBlue a energií. „Díky rychlé reakci se společnosti podařilo udržet se na plánovaných hodnotách hospodářského výsledku a udržet obrat nad hranicí jedné miliardy korun,“ uvedl Odstrčil.

Společnost mí s klienty uzavřené palivové doložky, které aktuální cenu pohonných hmot zohledňují. Uzavírají se na měsíc, vloni to bylo i na týden. Minulý rok byly měsíční náklady na pohonné hmoty kolem 25 milionů korun, letos asi o deset milionů korun méně.

Počet vozidel firmy se během let postupně snižuje. V roce 2015 jich provozovala 290, o tři roky později 272 a vloni 255. Stáří do tří let mělo minulý rok 165 z nich. Průměrný přepočtený počet zaměstnanců do roku 2019 převyšoval 400, minulý rok činil 383.

V dopravě vlastními vozy vloni převládaly přepravy do Francie, Itálie, Německa a Rakouska. Nejvyšší nárůst zaznamenala doprava do Itálie a Francie. Společnost zajišťuje silniční dopravu ze 79 procent vlastními kamiony, zbytek spedičně.

Společnost založil Vladimír Šmídl v roce 1990. Z původně rodinné firmy se rozrostla do holdingového uspořádání se čtyřmi pobočkami v České republice. Je začleněna do společnosti Šmídl provozní holding.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP