[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) začal hledat dodavatele terminálů pro platbu jízdného v autobusech platební kartou. Maximální cena zakázky je 80 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. V pražských tramvajích už služba funguje a podnik ji na konci července začal rozšiřovat také do vestibulů metra. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11.000 lidí.[/quote]

Součástí zakázky je nejen dodávka terminálů, ale rovněž jejich montáž do vozů a zprovoznění. Vybraný dodavatel zároveň zajistí provoz a servis dodaných zařízení a poskytne servisní karty nebo čipy, píše se dokumentu.

Vybraná firma dodá a zprovozní systém a všechny terminály nejpozději do šesti měsíců ode dne účinnosti smlouvy. Délka kontraktu má být podle dokumentu ve věstníku 4,5 roku. Zájemci o zakázku se mohou podniku hlásit do 10. října.

Od konce letošního dubna fungují terminály v tramvajích. Strojky jsou u prostředních dveří vozů, výjimkou jsou tramvaje 14T. Přístroj funguje tak, že cestující nastoupí, navolí si jízdenku a přiloží k přístroji kartu. Z něj vyjede jízdenka, která obsahuje údaje o platnosti a dále se už neoznačuje. DPP loni v listopadu podepsal čtyřletou smlouvu se společností Bankovní informační technologie, která přístroje do tramvají instalovala. Firmě patřící ČSOB zaplatí provizi 1,99 procenta z ceny jízdenky.

Kartou mohou v MHD zaplatit cestující například v Ostravě, stejně tak mohou lidé platit v Karlových Varech nebo Liberci a dalších městech.

 

Zdroj : ČTK