[quote]V skladech roste potřeba vychystávání stále většího množství zboží ve stále kratších časových úsecích. Uložení zboží v jedné úrovni na paletách na zemi již často nestačí a palety se ukládají i do regálů do druhé výškové úrovně. Už od výšky uložení 1,6 m je vhodné použít vysokozdvižný vychystávací vozík, protože jinak je práce pro pracovníky skladu nepohodlná, namáhavá a je navíc málo efektivní.[/quote]

 

Vyšší rychlost vychystávání, ergonomické pracovní podmínky, vyšší bezpečnost pro obsluhu: to jsou jen některé z výhod, které nabízí nové vysokozdvižné vychystávací vozíky V08 od Linde Material Handling. Vozíky umožňují efektivní vychystávání až do výšky 2,8 m a pomáhají tak udržovat optimální náklady na vychystávací procesy.

 

Nové modely vychystávacích vozíků Linde V08 umožní nejen zvýšit produktivitu vychystávání, ale také přispějí k vyšší bezpečnosti a lepší ochraně zdraví pracovníků ve skladech. Konstrukce vozíku je optimalizována tak, aby umožňovala řidiči lepší výhled při jízdě a manipulaci, a k dispozici jsou další volitelné bezpečnostní prvky.

U vychystávacích vozíků Linde V08 je plošina řidiče vybavena funkcí zdvihu nákladových vidlic. Operátor vozíku tak může okamžitě položit zboží vyjmuté z regálu na paletu a pokračovat do další pozice.

 

Dva modely vozíků V08 pro vyskladnění objednávek

 

Na modelu vozíku Linde V08-01 jsou plošina řidiče a vidlice pevně spojeny do jednoho celku a operátor má přístup k paletě přímo z plošiny. To umožňuje, aby se objemné nebo těžké produkty přesunuly na paletu nebo do klecového kontejneru bez zvedání z regálu. Pro úzké prostory s omezeným průjezdem existuje verze
s krátkými opěrnými rameny a nosností 700 kg (s těžištěm nákladu 500 mm). Oproti tomu verze s delšími rameny poskytuje větší stabilitu a nabízí nosnost až 1000 kg.

 

Druhý model, Linde V08-02, je vybaven přídavným zdvihem vidlic s nosností
800 kg. To umožňuje obsluze zvednout vidlice nezávisle na plošině řidiče, aby bylo možné vychystávané zboží z regálu snadno umístit ve vhodné výšce na paletu.

 

Ergonomický design je zárukou produktivity

Všechny nízkozdvižné a vysokozdvižné vychystávací vozíky Linde jsou vybavené zdvihem stanoviště operátora. Nový koncept ovládání představuje výškově nastavitelný volant Linde s kolébkovými spínači pro ovládání směru jízdy. Spínače pro zvedání a spouštění plošiny řidiče a ovládání přídavného zdvihu (u modelu V08-02) jsou umístěny na střed volantu.  To umožňuje obsluze řídit vozík jen jednou rukou. Plošina řidiče může být spuštěna kdykoli za jízdy také pomocí nožního spínače.

 

Multifunkční barevný displej na palubní desce poskytuje přehled o všech důležitých provozních datech. Vyšší produktivitu navíc zajišťuje i optimalizovaný systém správy vozíkové flotily Linde Connect: nově i s volitelným cloudovým připojením. Pro usnadnění servisu byl zjednodušen přístup k hlavním komponentám vozíku a k trakční baterii.