[quote]Ostravská společnost Škoda Ekova (dříve Ekova Electric), která se zaměřuje na modernizaci tramvají, autobusů a trolejbusů a od minulého týdne je majetkem společnosti Škody Transportation, přijme stovku zaměstnanců. Čekají ji také investice v řádu stovek milionů. Výsledkem rozšíření by pak měl být i nový program na výrobu tramvají. Řekl to místopředseda představenstva Škody Ekova Martin Bednarz při dnešním slavnostním ceremoniálu k začlenění společnosti do skupiny Škoda Transportation.[/quote]

„Čeká nás v nejbližších měsících rozvoj. Připravujeme investiční akce v hodnotě několika stovek milionů korun. Týkat se budou především rozšíření kapacity výroby,“ uvedl Bednarz. Dodal, že konkrétně se bude v areálu ostravské společnosti investovat do oprav a úprav povrchů ve výrobních prostorech a také do logistiky výroby.

Výroba by se měla rozšířit a fungovat ve vícesměnném provozu, což bude vyžadovat víc pracovníků. „V případě Škody Ekovy se bude nabírat 100 zaměstnanců pro zajištění vyšší kapacity výroby a pokrytí směnného provozu. Nabírat budeme ve všech profesích. Půjde o místa s vysokou přidanou hodnotou,“ řekl.

Ostravská Ekova se dosud zabývala převážně opravou a modernizací hromadných dopravních prostředků. To se má změnit. „Škoda Ekova si vedle tradičního zaměření na opravy a modernizace pro dopravní podniky své kompetence nově rozšíří. Díky odbornosti a dlouholetým zkušenostem zaměstnanců zde budeme vyrábět i nové tramvaje a další produkty pro současné i budoucí zákazníky naší skupiny,“ řekl prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation Petr Brzezina.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) dokončil prodej své dceřiné společnosti Ekova Electric minulý týden. Kupní cena by měla přesáhnout 320 milionů korun. O prodeji firmy Ekova Electric, která modernizuje tramvaje, trolejbusy a elektrické autobusy, rozhodli zastupitelé města loni v červnu. Dali přednost variantě prodeje před zachováním původního stavu či opětovným začleněním společnosti do dopravního podniku.

 

Zdroj : ČTK