Společnost ESA logistika, která patří mezi desítku největších českých logistických firem, zprovoznila v posledních týdnech dva nové sklady v polském Krakowě a Wrocławi. Rozšířila také pronájem prostorů ve skladu Strykow a celkem tak navýšila své skladové plochy o téměř 18 000 m2.

 

Zprovoznění nového skladu v Krakowě o ploše 12 000 m2 si vyžádalo rozšíření spolupráce se stávajícím klientem ESA logistika z oblasti tabákového průmyslu. Sklad je proto s ohledem na skladované zboží vybaven technologií pro udržení požadované teploty a vlhkosti vzduchu. Nachází se v logistickém parku 7R SA a splňuje veškeré nároky na nejmodernější a vůči životnímu prostředí ohleduplné skladové budovy. Jeho střecha je osazena fotovoltaickými panely, na parkovacích plochách jsou instalovány nabíjecí stanice pro elektromobily a využívá i další pokročilá technická řešení. Okolí skladu je upraveno jako květinová louka podporující život v okolní přírodě a biodiverzitu.

 

Ve Wrocławi rozšiřuje ESA logistika své skladové portfolio o dalších více než 4000 m² plochy v moderní skladové budově o výšce 12 m, která současně disponuje kancelářskými prostorami. Prostory jsou určeny pro jednoho z globálních výrobců nápojů, který je dlouholetým zákazníkem ESA logistika. Její zaměstnanci přitom sklad po převzetí připravili ke spuštění za rekordní tři týdny.

 

„Oba sklady jsme otevřeli na základě poptávky našich zákazníků a posilujeme tak naši pozici na polském trhu. Těší nás, že jde navíc o moderní a environmentálně ohleduplné budovy. Ochrana přírody jako součást udržitelnosti našeho podnikání je pro nás dlouhodobě velmi důležitá,“ říká manažer marketingu společnosti ESA logistika Jindřich Karas.

Skladovou plochu ESA logistika v Polsku rozšířila také v již dříve využívaném SEGRO Logistics Parku ve Strykowě. V současné době zde na ploše téměř 7 500 m2 skladuje komponenty fotovoltaických panelů a za pomoci speciálního IT řešení z nich kompletuje mnoho variant montážních sad pro fotovoltaické elektrárny.

 

ESA logistika provozuje v České republice, na Slovensku a v Polsku síť skladů o ploše 175 000 m², což představuje zhruba 208 000 paletových míst včetně rozsáhlých manipulačních ploch a prostory pro copackingové služby přímo ve skladových budovách. Současně společnost nabízí 6 700 chlazených paletových míst splňujících podmínky pro práci s potravinami.

 

Zdroj : ESA