DPP

Ode dneška přestaly jezdit autobusy vypravené dopravcem Quick bus na lince Rumburk – Česká Lípa – Praha. Lidé se tímto spojem do hlavního města dostali zhruba za hodinu a půl, nyní mohou využít linku ČSAD Česká Lípa, která je do metropole dopraví zhruba za dvě hodiny. Důvod ukončení linky je podle dopravce hlavně ekonomický, navíc mu skončila licence.

„Dopravní úřad Libereckého kraje se rozhodl zařadit úsek trasy linky po Libereckém kraji do kategorie ‚závazkových‘, tedy dotovaných služeb, a výkonem této služby, mimo jiných, pověřil dopravce ČSAD Liberec a zčásti i privátní společnost ČSAD Česká Lípa,“ uvedl na stránkách dopravce jeho ředitel Rostislav Bošek. Úřad ve vyjádření podle Boška uvedl, že Quick bus nemůže odbavovat cestující mezi Svorem a Prahou. Dopravce tak může jezdit pouze pro Ústecký kraj.

Dopravní úřad Libereckého kraje podle Českého rozhlasu Sever zatím jedná s Ústeckým krajem o nasazení krajských autobusů na tuto trasu, a to od 12. prosince.

Zavedení jiné trasy ze Šluknovského výběžku do Prahy Bošek vyloučil. „My v podstatě jsme na hranici trojmezí a od nás na všechny strany jezdí v podstatě nějaká dotovaná doprava. Buď je to strašně daleko anebo oblast má už tak hustou dopravní síť, co se týče obsluhy území v osobní dopravě, že to nemá příliš smysl,“ řekl dnes ředitel ČTK. V minulosti se Quick bus pokoušel zavést linku přes Mladou Boleslav, ale Středočeský kraj rovněž nepodpořil odbavování cestující. „Jiný směr tady od nás v podstatě nemá smysl,“ dodal Bošek.

 

Zdroj : ČTK