[quote]FM Logistic CE, přední operátor logistiky v  České republice, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku, zahajuje specializovaný program pro start-upy. Tato iniciativa se nazývá „FM Open Lab“ a je zaměřena na podnikatele, kteří by chtěli rozvíjet svůj produkt nebo službu v reálných obchodních podmínkách.[/quote]

Program je určen všem začínajícím podnikatelům v oblasti městské logistiky, dopravy budoucnosti, zeleného dodavatelského řetězce, robotiky a automatizace, valorizace dat a blockchainu.

FM Logistic CE je součástí skupiny FM Group, která od roku 1967 investuje do inovací a vyvíjí řešení pro logistiku a dopravu, jakož i služby balení, které reagují na změny v požadavcích spotřebitelů, na růst elektronického obchodu a vícekanálová distribuce. Abychom vyhověli potřebám inovací, zahajuje společnost FM Logistic program věnovaný start-upům. Mottem programu je „Turn your ideas into reality“ a jeho cílem je povzbudit začínající podnikatele, aby přijali výzvu a začali jednat.

“Jsme si vědomi změn, ke kterým dochází díky novým technologiím. Jsme společnost zaměřená na budoucnost, takže jsme první mezi logistickými operátory, jenž otevřou dveře novým řešením, abychom udrželi náš dynamický technologický pokrok,” říká Alexander Kupryjaniuk, manažer inovačních projektů ve společnosti FM Logistic Central Europe. Dodává: „První žádosti jsme obdrželi ještě před oficiálním zahájením projektu. Doufáme, že během tohoto čtvrtletí přijmou výzvu i další společnosti. “

Program FM Open Lab je založen na třech pilířích: financování, know-how a mentoringu. Akcelerátor pomůže získat finanční prostředky z investičních fondů nebo z dlouhodobějšího hlediska získat rozpočet na tzv. počáteční financování, což je financování potřebné k zahájení podnikání. V rámci financování poskytovaného vybraným začínajícím podnikům jim budou poskytnuty společné pracovní prostory ve více než 20 logistických centrech, kancelářích FM a kancelářích našich partnerů (VC, akcelerátory). Navíc společnost FM Logistic využije svých rozsáhlých zkušeností k podpoře vývojové fáze projektu a k zajištění daného provozního ekosystému: přístup k platformám a celé infrastruktuře, provozní data a pomoc odborníků. Výsledkem je, že start-up se může zaměřit na nejdůležitější část svého podnikání, kterou je  vytváření inovací.

Program se současně rozběhl v České republice, Polsku a na Slovensku, a následně bude rozšířen do všech zemí, kde FM Logistic podniká.

Rok 2019 byl průlomovým rokem, pokud jde o investice do start-upů. Financování poskytované veřejným sektorem mělo svůj podíl, protože podpořilo zapojení soukromých investorů. Podle představitelů rizikového kapitálu se v nadcházejících letech projeví rostoucí zájem ze strany důležitých zahraničních fondů, vznikají nové subjekty a stávající fondy se budou dále zvyšovat a budou k dispozici i větší částky na investice.

Svět se mění rychlým tempem a společnosti musí přizpůsobit svou nabídku trendům a vyvíjet nové služby, které překračují očekávání trhu, a přitom zajišťovat vyšší standardy spolupráce.

 

Zdroj : FM Logistic