Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss upevňuje akvizicí amm logistics svou pozici v Bavorsku a posiluje síť pozemní dopravy v jižním Německu. Ponechává si všech 180 zaměstnanců a nadále budou fungovat také lokace ve Schwarzenbachu a Selbu. Převzetí se uskuteční na začátku roku 2024. „Hustší síť našich poboček přináší značné výhody i našim obchodním partnerům v České republice. Rozšíření sítě nám umožňuje poskytovat ještě vyšší úroveň kvality služeb,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

 

Po nedávném převzetí logistické společnosti Wedlich v Bayreuthu nyní Gebrüder Weiss oznamuje svou další akvizici v Horních Frankách v Bavorsku. Začátkem roku 2024 převezme od společnosti amm logistics pobočku v Konradsreuthu, která bude nově působit pod značkou Gebrüder Weiss. Pobočka poblíž Hofu bude i nadále fungovat ve své stávající struktuře v rámci partnerství se společnostmi Cargoline a NG.network a bude napojena na mezinárodní logistickou síť Gebrüder Weiss. Všech 180 zaměstnanců převezme rodinná firma Gebrüder Weiss se sídlem v Lauterachu v rakouském Vorarlbersku. Aktivity firmy amm logistics v oblasti Norimberku zůstávají tímto nákupem nedotčeny.

 

S historií, která sahá více než 500 let zpátky, je Gebrüder Weiss považována za nejstarší dopravní společnost na světě. Kromě pozemní přepravy zajišťuje také leteckou a námořní nákladní dopravu a další logistická řešení, která nabízí na 180 místech po celém světě. „Z této mezinárodní sítě a zkušeností bude těžit zejména průmysl a obchod v okolí Konradsreuthu,“ říká Wolfram Senger-Weiss, předseda představenstva společnosti Gebrüder Weiss. S ročním obratem tři miliardy eur podle jeho slov nepatří Gebrüder Weiss k velkým hráčům v oboru, ale k těm středně velkým. V této pozici chce být Gebrüder Weiss pro zákazníky alternativou k průmyslovým gigantům. „Jsme blíž našim zákazníkům i zaměstnancům, ale stále nabízíme vlastní globální síť. V Německu sledujeme jasnou strategii růstu a Konradsreuth bude hrát ústřední roli v naší národní a mezinárodní síti pozemní dopravy,“ dodává Wolfram Senger-Weiss.

 

Region Horní Franky je důležitým průmyslovým centrem a ideální lokalitou pro překládky v rámci pozemní přepravy mezi Východní Evropou a jižním Německem, Rakouskem a Švýcarskem. Navíc přímo na trase z Hamburku přes Lipsko k Jaderskému moři nachází kontejnerový terminál Hof, který lze využít i pro přepravu zboží po železnici. Werner Dettenthaler, výkonný ředitel Land Transport Germany ve společnosti Gebrüder Weiss, zdůrazňuje důležitost této lokality: „Pobočkou v Konradsreuthu vyplňujeme geografickou mezeru v Bavorsku a nabízíme našim zákazníkům širokou síť poboček od Horního Bavorska po Horní Franky.“ Gebrüder Weiss již vlastní pobočky v Memmingenu, Waldkraiburgu, Pasově, Straubingu, Norimberku a Bayreuthu.

 

Silné partnerství

Pod oranžovou vlajkou Gebrüder Weiss bude pokračovat spolupráce pobočky v Konradsreuthu s německými logistickými společnostmi Cargoline a NG.network. „Jako akcionáři NG.network jsme rádi, že můžeme do sítě přispět další pobočkou, a nabídnout tak našim partnerům a zákazníkům ještě větší flexibilitu při jejich přepravách,“ dodává Werner Dettenthaler. Spolupráce spočívá v zapojení místních dopravních partnerů, se kterými Gebrüder Weiss provádí společné pozemní přepravy po celém Německu.

 

„V Gebrüder Weiss jsme našli logistickou společnost s udržitelnou firemní kulturou, která hodlá dlouhodobě investovat do lokality i jejích zaměstnanců. Pod oranžovými barvami bude pobočka v Konradsreuth udržovat vysokou kvalitu přeprav pro Cargoline a NG.network,“ říká Ralf Amm, předchozí majitel pobočky, jenž se nyní zaměří na rozvoj skupiny Amm v Norimberku.

 

Vedoucím pobočky v Konradsreuthu pod značkou Gebrüder Weiss zůstane Alexander Prittig. Pro zkušeného odborníka v oblasti logistiky má tato integrace velký potenciál. „Je to dobrá zpráva pro místní obchodní komunitu. Naše lokální know-how doplní zavedená mezinárodní síť, takže můžeme našim zákazníkům v budoucnu nabízet kromě vnitrostátní a mezinárodní pozemní přepravy také leteckou a námořní přepravu i další digitální služby. Pro naše zaměstnance to znamená vynikající kariérní příležitosti v globálně aktivní logistické společnosti, popisuje Alexander Prittig.“

Wolfram Senger-Weiss, předseda představenstva společnosti Gebrüder Weiss.

Zdroj: Gebrüder Weiss

Pobočka amm logistics v Konradsreuthu

Zdroj: Gebrüder Weiss/amm logistics

DPP