[quote]GEFCO, lídr v oblasti komplexních řešení dodavatelských řetězců, přepravil 30 tun zdravotnického vybavení pro nadnárodního poskytovatele zdravotní péče. Zásilky, které urgentně putovaly z Francie do několika destinací v Alžírsku, Tunisu a Antilách, obsahovaly testovací sady COVID-19. Ty byly dopraveny do laboratoří, které registrovaly zvýšenou poptávku po testování a v nichž hrozil nedostatek testovacích setů.[/quote]

 

Tým Air & Sea společnosti GEFCO zajistil pravidelné týdenní dodávky testovacích sad pro screening COVID-19 po celé období pandemie, a to i přes řadu výzev, se kterými se vzhledem k aktuálním opatřením byl nucen vypořádat. Díky uzavření letiště Orly byly veškeré aktivity, včetně pravidelných odletů testovacích sad, přesunuty na letiště Charlese de Gaulla. Všechny přepravy byly realizovány dle přesně stanoveného časového harmonogramu, aby byly klíčové položky dodány bezpečně, maximálně efektivně, při dodržení všech stanovených předpisů a klient je ve zdravotnických zařízeních v cílových destinacích mohl použít ke screeningovým testům na COVID-19.

 

Tento projekt je jedním z příkladů časově kritických přeprav realizovaných v uplynulých týdnech  společností GEFCO pro oblast farmaceutického průmyslu. Dalším podobným bylo též vypravení dvou charterových letů s ochrannými pomůckami, zdravotnickým materiálem, vitamíny a doplňky stravy z Šanghaje do Bratislavy pro společnost PENTA.

 

Paul-Henri Freret, výkonný viceprezident GEFCO Air & Sea k tomuto projektu uvedl: „Podpora urgentních globálních dodávek je v naší DNA již dlouhou dobu. Nabízíme časově kritická řešení, která pomohou během neočekávaných událostí stejně jako i v případě plánovaných přeprav, u nichž je tlak na rychlé doručení.

 

Díky koronavirové krizi jsme se zdokonalili ve schopnosti maximálně se přizpůsobit a pracovat s klienty ve velmi úzkém partnerství, abychom dokázali splnit veškeré jejich aktuální požadavky. Jsme hrdí, že můžeme svými službami podporovat práci našich zákazníků, která je pro zvládnutí pandemie klíčová, a zároveň zajistit maximální bezpečí našich zaměstnanců.“

 

Zdroj : GEFCO