[quote]Skupina GEFCO, světový lídr v multimodálních řešeních dodavatelských řetězců a evropský lídr v automobilové logistice, získala od úřadu Bureau Veritas certifikaci GDP (Good Distribution Practice) pro silniční přepravu farmaceutických produktů v dalších devíti zemích. Aktuálně má GEFCO certifikát GDP v 15 zemích. GDP je zárukou, že je firma schopná zajistit procesy řízení kvality i v komplikovaných dodavatelských řetězcích se specifickými požadavky.[/quote]

 

Dalších devět lokálních poboček Skupiny GEFCO prošlo náročnými audity úřadu Bureau Veritas a získalo certifikaci GDP pro silniční přepravu. Nově disponují certifikátem GDP Bulharsko, Itálie, Maroko, Polsko, Srbsko, Slovinsko, Švýcarsko, Turecko a Velká Británie. Nově certifikované země navázaly na loňské certifikace procesů společnosti GEFCO v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v ústředí skupiny ve Francii.

 

Certifikace GDP dokládá, že společnost GEFCO plní předpisy Evropské komise pro správnou distribuční praxi humánních farmaceutik, platí po dobu tří let a poté musí firma opět projít certifikací. GDP je pro klienty společnosti zárukou vysoké kvality poskytovaných služeb, a to jak v logistických tocích, tak i v možnostech trackingu zásilek a prevenci padělání léčiv.

 

„Jsme rádi, že jsme dosáhli certifikace pro dalších devět zemí v naší síti,“ zdůraznil Tony Gunn, výkonný viceprezident letecké a námořní divize společnosti GEFCO. „Naši zákazníci kladou důraz na přísnou kontrolu a vyžadují vysoké bezpečnostní standardy. Historie dodávek v této kvalitě je naší chloubou. S uvedenou certifikací naše pozice posílila, jsme schopni nabízet lepší úroveň služeb, jasněji se odlišit od konkurence a více se zaměřit na maximální spokojenost zákazníků v tomto rostoucím odvětví. I nadále se budeme snažit o řešení problémů zákazníků v soukromém i veřejném sektoru a v roce 2020 plánujeme usilovat o rozšíření certifikace do dalších evropských zemí.“

 

Vysoká kvalita služeb v oblasti biolotechnologií a zdravotnictví

 

Logistický trh v oblasti biotechnologií a zdravotnictví je stále složitější a přepravy produktů citlivých na teplotu rostou díky zvyšující se poptávce po výrobcích určených pro domácí zdravotnickou péči a potřebě zachovat celistvost řetězce farmaceutických produktů. Ve zprávě společnosti Grand View Research z dubna 2019 je hodnota farmaceutického logistického trhu z roku 2018 oceněna na 76,4 miliard dolarů, a očekává se, že v období 2019 – 2025 poroste o 3,5 % ročně.

 

Paralelně dochází ke zpřísnění předpisů souvisejících s přepravou těchto produktů. Dodavatelské řetězce jsou výrazně regulované, přeprava zboží musí splňovat přísné podmínky, včetně přesné definice teploty během dopravy a jejího monitoringu i času dopravy.

 

Poskytovatelé logistických služeb musí zajistit přepravu produktů dle zákona, bezpečně a včas, aby byla zajištěna kontinuita toků. Společnost GEFCO jako logistický profesionál v oboru biotechnologií a zdravotnictví nabízí prostřednictvím své globální sítě integrovanou logistiku v režimu door-to-door s kontrolovanou teplotou jako klíčovou součást přístupu „Partnerství bez hranic“, jenž znamená vycházet vstříc zákazníkům.

 

Zdroj : Gefco