Společnost SÜDPACK přinesla další revoluční kroky do sféra packagingu, tentokrát však nikoli do oblasti materiálů, ale v rámci udržitelnějšího potisku.  Inovativní technologie SPQ (Sustainable Print Quality) společnosti SÜDPACK výrazně zlepšuje uhlíkovou stopu při tisku obalů – a zapůsobila také na odbornou porotu renomované German Packaging Award v roce 2021, která SÜDPACK udělila prestižní národní cenu.  

 

Snížená spotřeba inkoustu a rozpouštědel, méně odpadu při výrobě a nižší spotřeba energie tím vším se vyznačuje inovativní technologie SPQ (Sustainable Print Quality) společnosti SÜDPACK, která výrazně zlepšuje uhlíkovou stopu při tisku obalů. Díky tomu je poskytovatel holistických řešení v oblasti fólií a tisku obalů jedním ze čtyř vítězů v kategorii ekonomické efektivity.

„Rychlé tempo zejména potravinářského průmyslu má za následek zvýšenou poptávku po menších velikostech šarží a zároveň vyžaduje zvýšenou flexibilitu při zachování stejně vysoké kvality. Jako lídr na trhu s rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti tisku obalů považujeme za svou odpovědnost neustále zlepšovat uhlíkovou stopu našich produktů i procesů – což nám umožňuje přispívat k dosažení cílů udržitelnosti.“ vysvětlila Carolin Grimbacher, Managing Partner společnosti SÜDPACK.

SPQ – milník ve flexotisku

V rámci společného projektu se společností GOLDSTEIG Käsereien Bayerwald GmbH společnost SÜDPACK díky technologii SPQ úspěšně snížila plýtvání barvou a rozpouštědly o více než 60 procent. Zároveň tím došlo i k další optimalizaci kvality tisku.

Technologie SPQ společnosti SÜDPACK využívá optimalizovaného barevného rozsahu. Ve fázi předtiskové přípravy – podobně jako u ofsetového nebo digitálního tisku – jsou všechny návrhy automaticky a spolehlivě nastaveny pomocí standardizované palety barev. „Implementace konzistentní procesní stability je nepostradatelným základem pro optimalizaci efektivity, udržitelnosti a kvality. Byla to také největší výzva, kterou tento vývojový projekt představoval,“ shrnula Carolin Grimbacher.

Optimalizace color management systém zkracuje dobu přípravy a omezuje spotřebu barev

Optimálně nastavený barevný rozsah také zkracuje dobu přípravy – aspekt, který má zvláště pozitivní efekt při práci s často se měnícími zakázkami. Méně barevných změn zároveň vede ke snížení spotřeby inkoustu a plýtvání. A v neposlední řadě standardizovaná správa barev vede k podstatnému zvýšení úrovně kvality. Úpravy tisku a schvalování tisku na místě, které byly dříve nutné, se stávají zastaralými a množství materiálu potřebného pro nátisky je minimalizováno. Díky chytré technologii SPQ je nyní vyřešen dřívější konflikt mezi efektivitou a kvalitou v oblasti flexotisku. „To však vyžaduje kompletní standardizaci parametrů stroje a procesu a také konzistentní správu barev v celém procesním řetězci,“ řekla Carolin Grimbacher.

 

Zdroj  :SYBA

DPP