DPP

Gebrüder Weiss jako oficiální logistický partner podpořil 13. mezinárodní misi Mars Analog Amadee-20, která byla úspěšně dokončena v Izraeli na konci října letošního roku. Tým praktikantů poskytovatele logistických služeb zorganizoval přepravu vybavení mise z Innsbrucku na testovací místo v Negevské poušti. Pod vedením Rakouského kosmického fóra byl v proveden rozsáhlý vědecký experiment, jehož cílem byla simulace pilotované mise šestičlenné lidské posádky na Mars.

 „Mise na Mars nám poskytla vynikající příležitost k tomu, abychom naše teoretické znalosti uplatnili v praxi,“ uvedl Robert Rubatscher, student třetího ročníku střední školy zaměřené na logistiku a zároveň praktikant u společnosti Gebrüder Weiss v rakouském Hallu.

Rakouské kosmické fórum OeWF realizovalo v tomto roce mezinárodní vědecké testovací soustředění, které simulovalo misi na Mars s lidskou posádkou. Program „Amadee-20“ umožnil experimenty vědeckých týmů z Rakouska, Německa, Francie, Izraele, Itálie, Portugalska, Švédska, Velké Británie a USA. Celé mise se zúčastnilo šest speciálně vyškolených analogových astronautů OeWF. Dva námořní nákladní kontejnery s nejrůznějším vybavením mise přepravila společnost Gebrüder Weiss z rakouského Innsbrucku na testovací lokalitu v Negevské poušti v Izraeli – na místo, které se velmi podobá povrchu Marsu.

Analogové mise jsou terénní testy v lokalitách, které mají fyzickou podobnost s extrémním vesmírným prostředím. Inženýři a vědci z vesmírných agentur při nich spolupracují s dalšími vládními agenturami, akademiemi a průmyslem, aby shromáždili požadavky na testování v drsných prostředích dříve, než budou následně použity ve vesmíru. Testy se zaměřují zejména na nové technologie, robotická zařízení, vozidla, stanoviště, komunikaci, výrobu energie, mobilitu, infrastrukturu nebo skladování. Analogový výzkum je určen k testování konceptů, pracovních postupů a vybavení k nalezení slabých míst, aby skutečná mise mohla být realizována co nejbezpečněji. Účelem simulace mise na Mars na Zemi je připravit se na budoucí mise s lidskou posádkou, která se vydá na Rudou planetu.

Frank Haas, vedoucí oddělení Corporate Brand Strategy & Communications společnosti Gebrüder Weiss, poznamenal: „Doprovázet tuto misi na Mars je jako nahlédnout do budoucnosti logistiky. Je to všechno velmi zábavné a inspirativní! Díky tomuto partnerství se hodně učíme a děkujeme OeWF za profesionální spolupráci. Průkopnické projekty v oblasti mobility budeme podporovat i nadále.“

Gernot Grömer, spoluzakladatel a ředitel Rakouského kosmického fóra, dodává „První člověk, který stane na Marsu, se již narodil. Výsledky výzkumných projektů na Marsu jsou navíc ohromným vědeckým přínosem pro život na Zemi.“

Další obrazové a multimediální materiály najdete v galerii „Orange Mars 2021

Odkaz na rozhovor s ředitelem rakouského vesmírného fóra:

https://gw-atlas.com/en/issues/speed/im-not-volunteering-for-a-suicide-mission/

 

Zdroj  :GW