V éře stále globalizovaného obchodu se mnoho podniků snaží rozšířit svou geografickou stopu a dovážet produkty z celého světa.

To často obnáší problémy s orientací v celních procedurách, tarifech, logistice a jazykem. Kazašští dovozci zboží z Evropy často čelí takovým výzvám. V lednu klient požádal tým odborníků AsstrA Kazachstán, aby zorganizovali dodávku – vyžadující komplexní logistické řešení – osvětlovací techniky z Německa do Kazachstánu. „Přestože klient opakovaně měnil množství a rozsah nákladu, tým AsstrA efektivně naplánoval a zajistil dodávku osvětlovací techniky. Naši specialisté rychle aktualizovali sazby a určili nejlepší dopravní schéma. Náklad byl odeslán přes Turecko po kombinované tranzitní trase.

Po přijetí v Německu a dodání do skladu v Istanbulu byl náklad přeložen k letecké přepravě do Kazachstánu a následně umístěn do dočasného skladu na letišti v Almaty,“ říká Angelina Chesnokova, hlavní specialistka zahraničního obchodu AsstrA. Jedním z klíčových faktorů úspěchu tohoto projektu bylo profesionálně zvládnuté celní odbavení. Díky jasné koordinaci a efektivní týmové práci mezi týmem AsstrA a jeho důvěryhodnými partnery si včasné dodání osvětlovacího zařízení získalo důvěru klienta a budoucí obchod ohledně dalších dodávek.

Zdroj : Asttra

DPP