Jihomoravští radní schválili opravy silnice mezi Břeclaví a Lednicí, silnice na hranicích s Vysočinou mezi Žďárcem, Újezdem a Dolními Loučkami a rekonstrukci mezi Ivančicemi a Moravskými Bránicemi, celkem to bude stát 328 milionů korun. Vedení kraje o tom informovalo v tiskové zprávě.

Stavební práce na silnici třetí třídy mezi Břeclaví a Lednicí vyjdou na 31 milionů korun a měly by se uskutečnit v průběhu příštího roku. V západní části kraje na hranici s krajem Vysočina je naplánovaná oprava dvou úseků na silnici druhé třídy. Jeden z nich měří 10,1 kilometru a druhý je kilometr dlouhý. Stavební práce, které mají začít v příštím roce a skončit v roce 2025, vyjdou na 67 milionů korun.

Nejnákladnější ze tří schválených oprav bude rekonstrukce 4,2 kilometru silnice mezi Ivančicemi a Moravskými Bránicemi na Brněnsku. „U této stavební akce za 230 milionů korun jsou navrženy opěrné zdi v celkové délce 580 m pro zajištění proti sesuvu. Postavíme také nové autobusové zastávky u Stříbského mlýna. Do rekonstrukce úseku spadají i dva mosty – jeden bude rozšířen, druhý přestavěn na propustek,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha (ODS). Práce se mají uskutečnit v letech 2025 až 2026.

Zdroj: ČTK