A big modern factory warehouse
DPP

Firma JITRANS Logistik působí již bezmála 25 let na trhu logistiky a souvisejících logistických služeb. S významnou kapacitou skladovací plochy a výbornou polohou u exitu 112 D1 v Jihlavě se řadí k předním logistickým partnerům na Vysočině. Z důvodu rostoucí poptávky po logistických službách  rozšiřuje kapacitu skladování a implementuje nové technologie.

Nová skladovací hala v Jihlavě

Koncem léta 2021 bude v Jihlavě dokončena nová skladovací hala s rozlohou 2 000 m2 a kapacitou více jak 4 000 paletových míst. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o další z mnoha skladovacích hal, opak je ale pravdou. Pro firmu a jejího majitele jde o významný milník. Právě zde firma startuje svoji cestu k zásadní digitalizaci procesů a zvýšení uživatelského komfortu svých partnerů.

Logistika a skladování 4.0

Nové skladovací prostory budou prototypem logistických kapacit 21.století. V rámci nové haly počítáme s poloautomatickými, satelitem řízenými regálovými systémy a automatizovanými vysokozdvižnými vozíky. Konečné slovo má ale náš zákazník. Snažíme se mu připravit řešení na míru a proto je teď ideální doba na nová partnerství, upřesňuje majitel Ivan Vala. Společnost rovněž pracuje na implementaci nového skladovacího systému, který je pateří každé logistické firmy. Cílem je mimo jiné eliminovat chybovost a zefektivnit činnost operátorů. Hlavním impulsem však bylo optimalizovat komunikační proces se zákazníky a zpříjemnit jim tak zadávání pokynů a objednávek pro sklad. To bude nyní možné na bázi elektronické komunikace. On – line rozhraní bude uživatelsky příjemné a bude umožňovat jednotlivým zákazníkům přístup k jejich zásobám kdykoliv budou chtít. Toto ocení především obchodní společnosti s vlastním e – shopem. Odvětví e-commerce je nyní i díky pandemii na vzestupu.

Konkurenceschopnost

Z dlouhodobého hlediska je pro firmu samozřejmě prioritou zvýšení konkurenceschopnosti. Zde sází právě na nové technologie a věří, že přinesou:

  • Úsporu nákladů,
  • Maximální a optimální využití skladovacích kapacit,
  • Optimalizaci logistických procesů vč. eliminace chybovosti,
  • Uživatelský komfort pro klienty.

Jen tak lze dle managementu naplnit krédo společnosti JITRANS Logistik –  flexibilita, férovost, spolehlivost.

 

Zdroj : JITRANS Logistik