Po loňské pauze způsobené pandemií koronaviru se Holding Šmídl vrátil ke své pravidelné charitativní akci. Letos již poosmé vyrazil s vánočně vyzdobeným kamionem do stacionářů v Ústí nad Orlicí a ve Vysokém Mýtě. Dále zavítal do nízkoprahového zařízení Naděje v Litomyšli a občanského sdružení Cesta pro rodinu v Žamberku. 

 

Chvíli před soumrakem přijíždí na malé náměstí před Centrum sociální péče města Ústí nad Orlicí vánočně nasvícený kamion. V tu chvíli na něj již netrpělivě čeká hlouček dětí i dospělých. Plachta pravého boku návěsu se za zvuku zpívaných koled postupně odhrnuje a odkrývá hromadu vánočních dárků. Ty pak tým zaměstnanců logistického holdingu Šmídl postupně předává obdarovaným. Takto dobrovolníci navštíví před Vánocemi celkem čtyři instituce, jejichž klienti a děti nemají tolik štěstí a prostředků, aby mohli pod stromečkem najít vysněný dárek.

 

“Je to naše tradiční akce, kdy se zabýváme tím, co je vlastně během Vánoc nejkrásnější: rozdáváme radost těm nejpotřebnějším, kteří svátky tráví ve stacionářích, azylových domech nebo nízkoprahových zařízeních. Všude tam jsme přivezli nejen spoustu dárků, ale hlavně dobrou náladu a vánoční atmosféru,” uvedla jednatelka holdingu Martina Šmídlová.

 

Dárky kompletují a balí zaměstnanci ve svém volném čase přímo ve firmě. Celkem tak v letošním ročníku připravili více než 600 dárků. Rozzářený dětský úsměv je naopak dárkem pro ně.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, ať už finančně, materiálně, nebo strávili hodiny balením dárků. Za úsměv, který se na dětských tvářích objevil, vše rozhodně stálo!

 

Zdroj : Šmídl