Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Evropská komise zveřejnila 3. dubna, že schválila v rámci nařízení EU o spojování navrhované nabytí výlučné kontroly nad společnostmi Škoda Transportation a.s., VUKV a.s., Škoda Investment a.s. a Bammer Trade a.s., všechny čtyři společnosti z České republiky, finské společnosti Jokiaura Kakkonen („JK“) a společnost Satacoto Ltd. na Kypru PPF Group N.V. Nizozemí.[/quote]

Společnost Škoda Transportation se zabývá výrobou, vývojem, montáží, rekonstrukcí a opravami železničních a vozidel pro metro, tramvají, trolejbusů a elektrických autobusů a souvisejících služeb. VUKV je aktivní ve vývoji, výzkumu a testování kolejových vozidel a jejich částí a souvisejících služeb. Společnost Škoda Investment se zabývá pronájmem nemovitostí a vydáváním licencí pro značku SKODA a prostřednictvím svých dceřiných společností je rovněž aktivní v oblasti výroby fotovoltaické elektřiny, informačních a telekomunikačních technologií. Společnost Bammer Trade se zabývá opravou vozidel veřejné dopravy. JK se zabývá pronájmem výrobních zařízení. Satakoto je holdingová společnost, která je prostřednictvím dceřiné společnosti aktivní v oblasti výroby elektromotorů a generátorů a pronájmu nemovitostí. PPF je nadnárodní finanční a investiční skupina zaměřená na finanční služby, spotřebitelské finance, telekomunikace, biotechnologie, maloobchodní služby, nemovitosti a zemědělství. Komise dospěla k závěru, že navrhovaná transakce by nevzbudila obavy z narušení hospodářské soutěže vzhledem k zanedbatelnému překryvu činností podniků v Evropském hospodářském prostoru. Transakce byla přezkoumána v rámci zjednodušeného přezkumu fúze.

 

Oficiální sdělení může být podkladem pro dvoustranná jednání o zdanění výnosů hospodářské činnosti ve státech zdroje výnosů. První zprávu o výnosech nadnárodních společností podle poboček v členských státech bude Evropská komise zpracovávat ze sdělení nadnárodních společností v rámci sídla korporace, toto sdělení umožňuje několika měsíční předstih.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP